AMD Ryzen 5 2600 YD2600BBAFBOX

99 %
Stars
(41 hodnocení)

6jádrový Ryzen 5 2600 Společnost AMD právě uvádí na trh očekávané procesory Ryzen 2000 pod kódovým označením Pinnacle Ridge. Mezi očekávané novinky patří zejména navýšení pracovních frekvencí i oficiální podpora operačních pamětí DDR4 na frekvenci 2 933 MHz. Novinka v podobě šestijádrového procesoru AMD Ryzen 5 2600 se šplhá až na celých 3,9 GHz a svým pojetím je vhodná pro náročnější uživatele. 6 Počet jader 12 Počet vláken 3,4 GHz Základní frekvence 3,9 GHz Boost frekvence Představujeme AMD... Celý popis

Popis

6jádrový Ryzen 5 2600
Společnost AMD právě uvádí na trh očekávané procesory Ryzen 2000 pod kódovým označením Pinnacle Ridge. Mezi očekávané novinky patří zejména navýšení pracovních frekvencí i oficiální podpora operačních pamětí DDR4 na frekvenci 2 933 MHz. Novinka v podobě šestijádrového procesoru AMD Ryzen 5 2600 se šplhá až na celých 3,9 GHz a svým pojetím je vhodná pro náročnější uživatele.
6
Počet jader
12
Počet vláken
3,4 GHz
Základní frekvence
3,9 GHz
Boost frekvence
Představujeme AMD Pinnacle Ridge
AMD převzalo v loňském roce uvedené jádro Zen a postupnými kroky se podařilo přejít na úspornější 12nm výrobní proces, který dovolil razantní zvednutí pracovních frekvencí. Díky tomu se očekává nárůst výkonu o slušných 15 % vůči generaci Ryzen 1000. V rámci jedné generace procesorového jádra se jedná o vynikající výsledek.
AMD StoreMI
Pomocí aplikace lze spojit váš SSD disk s HDD a získat tím hybridní úložiště, které bude rychlé jako SSD a zároveň nabízí kapacitu HDD.
AMD SenseMI
Jedná se o kombinaci více moderních technologií, které v součtu vytáhnou z nového procesoru maximální počet zpracovaných instrukcí a jeden takt.
AMD Ryzen Master Utility
Speciální nástroj přímo od AMD, s jehož pomocí lze detailně sledovat i nastavovat takty jednotlivých jader.
Čeká vás velký upgrade
Tato nová řada procesorů AMD Pinnacle Ridge je pevně spjatá s paticí AM4, podobně jako první generace procesorů Ryzen. Je tedy zcela zřejmé, že kromě samotného procesoru potřebujete také novou základní desku a případně paměti typu DDR4 s maximální frekvencí 2 933 MHz. Tato jistě nemalá finanční investice se vám však vyplatí v podobě integrace celé škály moderních technologií. Z dlouhé výčtu vypíchneme USB 3.1 (USB-C), PCIe 3.0, NVMe, 32Gb/s sloty M.2, SATA Express.
Zobrazit více

Články odjinud