Noctua Edition ASUS GeForce RTX 3070 je první grafickou kartou, která obsahuje ventilátory Noctua a chladič, který vyvinula společnost Noctua. Přechodem ze skladu tři 92mm ventilátory na dva oceňované 120mm jednotky Noctua NF-A12x25 a přizpůsobení chladiče tak, aby bylo z ventilátorů co nejlépe, bylo možné dosáhnout vynikajících aerodynamických výkonů, tepelných vlastností a akustiky originálních TUF Gaming GeForce RTX 3070 od společnosti ASUS. se u Noctua Edition výrazně zlepšila, což z ní činí... Celý popis

Koupit za 14 793 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Noctua Edition ASUS GeForce RTX 3070
je první grafickou kartou, která obsahuje ventilátory Noctua a chladič, který vyvinula společnost Noctua. Přechodem ze skladu tři 92mm ventilátory na dva oceňované 120mm jednotky Noctua NF-A12x25 a přizpůsobení chladiče tak, aby bylo z ventilátorů co nejlépe, bylo možné dosáhnout vynikajících aerodynamických výkonů, tepelných vlastností a akustiky originálních TUF Gaming GeForce RTX 3070 od společnosti ASUS. se u Noctua Edition výrazně zlepšila, což z ní činí nejtišší kartu ve své třídě.

Chladný a tichý
Od krytu až po chladič je každý aspekt chladiče optimalizován tak, aby stanovoval nové standardy pro tepelnou a akustickou stránku.

Ventilátory Noctua NF-A12x25 PWM
Dva 120mm ventilátory Noctua NF-A12x25 integrují oběžné kolo ventilátoru z polymeru s tekutými krystaly (LCP) s nízkou rezonancí, kovově vyztužený náboj motoru, stabilizovaná ložiska a vlastní nízkošumový ovladač PWM, který poskytuje výkon, na který se můžete každý den spolehnout, den ven.

Chladič na míru
Inženýři společností ASUS a Noctua spustili rozsáhlé simulace s cílem optimalizovat umístění heatpipe a hustotu žeber, aby plně využili vzduch poháněný oběma ventilátory Noctua NF-A12x25.

Technologie nulového dB
GeForce RTX 3070 Noctua Edition je vybavena polo-pasivním ovládáním ventilátoru (technologie ASUS 0dB), které dokáže ventilátory zcela vypnout, kdykoli teplota GPU klesne pod 50 ° C. To znamená, že v typických konfiguracích s nízkými až středními teplotami okolí a dobře větranými pouzdry může karta běžet zcela bez ventilátoru při nižším zatížení GPU, například při úlohách produktivity kanceláře, procházení webu nebo dokonce při lehkých hrách. I při vysokém zatížení GPU, například při hraní her nebo benchmarku, zůstanou otáčky ventilátoru extrémně nízké, pokud okolní teplota uvnitř skříně není nadměrná.

Dual Bios
Karta edice Noctua je vybavena duálním systémem BIOS, který umožňuje zákazníkům přepínat mezi profilem výkonu, který poskytuje nejnižší teploty GPU, a tichým profilem, který umožňuje mírně vyšší teploty, aby bylo dosaženo nejlepší možné akustiky. Tichý profil, který splňuje požadavky zákazníků společnosti Noctua, je nastaven jako výchozí.

Vylepšení GPU II
Nadšeným uživatelům, kteří chtějí jít ještě o krok dále, poskytuje přiložený software ASUS GPU Tweak II a nadcházející beta verze GPU Tweak III další možnosti, jako je nastavení vlastních křivek ventilátoru nebo podpětí. Snížením tepelného výkonu karty a podtáčením lze nechat kartu běžet ještě tišeji. Například snížení napětí GPU přibližně o 100 mV může snížit teploty GPU o několik stupňů a tím rozšířit tepelnou rezervu, aby se ventilátory ještě více zpomalily.
Zobrazit více

Články odjinud