TechniSat SONATA 1

96 %
Stars
(8 hodnocení)

TechniSat SONATA 1     Špičkové UTRA HD 4K multimediální centrum, které v sobě kombinuje několik přijímačů a domácí kino-soundbar v jednom. To vše vyvinuto a vyrobeno v Německu společností TechniSat Digital. Obsahuje zabudovanou zvukovou lištu ELAC od německých mistrů z oboru zvuku. ELAC je v současnosti jedním z nejvýznamnějších výrobců reproduktorů a reproduktorových sestav na světě. Pro posluchače je k dispozici DAB+, internetové rádio a samozřejmě Spotify. V základu je podporován zvuk... Celý popis

Koupit za 24 989 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

TechniSat SONATA 1

 

 

Špičkové UTRA HD 4K multimediální centrum, které v sobě kombinuje několik přijímačů a domácí kino-soundbar v jednom. To vše vyvinuto a vyrobeno v Německu společností TechniSat Digital.

Obsahuje zabudovanou zvukovou lištu ELAC od německých mistrů z oboru zvuku. ELAC je v současnosti jedním z nejvýznamnějších výrobců reproduktorů a reproduktorových sestav na světě.

Pro posluchače je k dispozici DAB+, internetové rádio a samozřejmě Spotify.

V základu je podporován zvuk Dolby Surround, ale po připojení externích reproduktorů (nejsou součástí balení) lze mít zvuk Dolby Digital 5.1.

Podporuje také funkci obraz v obraze (PIP), která už dnes není u všech přijímačů a televizorů tak běžná, jako tomu bylo dříve.

 

TOP výbava

 

• České menu

• Ultra HD 4K rozlišení

• 2x DVB-S2/T2/C2 tuner

• DAB+ tuner

• Internetové rádia

• Podpora kodeku HEVC/H.265

• HbbTV (hybridní televize)

• 2x CI+ slot pro dekodér (CAM)

• Podpora 4K Upscaling

• Výkonná zvuková lišta 4 x 15 Watt

• HDMI vstup a výstup

• 3x USB 3.0

• SD/MMC čtečka karet

• DLNA

• Wi-Fi (duální 2.4 a 5 GHz)

• Bluetooth v 2.1 + EDR / 4.2 (BLE)

• Internetová rádia

• HTML5

• Webový prohlížeč

• Timeshift

• PVR Ready s možností vložení interního 2,5" pevného disku

• PIP a mnoho dalšího

Existuje mnoho televizorů, které mají vynikající zobrazovací schopnosti, ale postrádají prvotřídní kvalitu příjmu a zvuku. Pro tyto televizory je tu TechniSat SONATA 1. Jedná se kombinaci flexibilního Ultra HD přijímače, který má naše nejlepší přijímací technologie, vysoce kvalitní zvukové lišty, tzv. soundbaru, který poskytuje autentický a bohatý zvuk i při nízkých hlasitostech a multimediálního centra, které s stane srdcem vašich filmových a hudebních zážitků. Vyvinuto německými specialisty v Dráždanech a vyrobeno v Schönecku.

 

Klíčové vlastnosti

Flexibilní příjem volných i placených televizních programů a rádiových stanic

S tímto zařízením můžete přijímat televizi prostřednictvím pozemních vysílačů (DVB-T2/HEVC), ze satelitu (DVB-S2), nebo od kabelových operátorů (DVB-C). Dopřávat si filmové zážitky v té nejlepší kvalitě obrazu a zvuku můžete u volně vysílaných programů a díky možnosti vložení CA modulu s kartou svého operátora i u placených stanic. Přijímač navíc obsahuje i tuner DAB+ a to znamená, že vstoupíte i do světa digitálního rádia, které se pomalu v ČR i na Slovesnku zavádí.

Fantastický obraz s podporou přehrávání 4K/UHD filmů a vylepšení obrazu i u běžných SD a HD programů

Připravte se na ultra ostrý obraz, který vám zprostředkuje i ty nejmenší detaily. S přijímačem SONATA 1 můžete přehrávat vaše oblíbené 4K/UHD filmy ze sítě a SD i HD programy běžného televizního vysílání budou vylepšeny díky funkcí upscaling. Nejlepších výsledků je dosaženo při spojení s UHD/4K zobrazovačem.

Výjimečný zvuk od německých mistrů oboru z ELACu

Zvuk tohoto multimediálního zařízení nese podpis specialistů. Spolu s odborníky z ELACu vyvíjíme zvuk, který vytvoří širokou zvukovou scénu s fantastickou prostorovou hloubkou. Výkonný zesilovač napájí čtyři reproduktory a poskytuje autentický a bohatý zvuk i při nízkých hlasitostech. Oblíbené filmy a hudba konečně dostanou zvuk, který si zaslouží.

 

 

Moderní videorekordér s nadstandardními funkcemi

SONATA 1 umožňuje zaznamenávat živé televizní vysílání v nekomprimovaném formátu (bez ztráty kvality). Nahrávky se pojmenují podle EPG a v případě, že není možnost limitována operátorem, lze je editovat, přetáhnout do PC, či zálohovat. Přijímač obsahuje 3× dvojitý tuner pro současné sledování a záznam odlišných programů (možnosti se liší podle osazenosti tunerů). Samozřejmostí je možnost sledování s časovým posunem tzv. Timeshift. Nahrávat můžete na externí USB zařízení, NAS servery, nebo přímo do zařízení vložit externí pevný disk.

Internetová technologie ISIO - webový prohlížeč, klient YouTube, internetová rádia, HbbTV a další…

Moderní rozhraní HDMI s ARC a HDCP 2.2, 3 porty USB 3.0, zabudované WiFi pro pohodlné připojení k internetu a začlenění do domácí sítě a další.

 

 

 

 

Ultra HD 4K - přehrávání, příjem satelitní TV a upscaling

Přijímač hravě zvládá nejnovější standardy HDMI s 4K 50/60p, HDCP 2.2 a HEVC H.265 a to znamená, že s tímto přijímačem jste zcela připraveni na aktuální i nastupující technologie příjmu TV a můžete přehrávat velké množství multimediálních souborů ze sítě. SONATA 1 zpracuje rozlišení Ultra HD 4K při příjmu TV přes satelit i při přehrávání z externích úložišť, jako jsou USB disky, nebo NAS servery.

Přijímač navíc vylepší běžné HD programy pomocí funkce upscaling téměř až na Ultra HD 4K rozlišení. K viditelnému zlepšení dojde i u SD programů a filmů. A to ve skutečnosti znamená, že si budete moci dopřát nejlepší možnou kvalitu obrazu, bez ohledu na rozlišení původního obsahu, nebo jeho zdroj (TV signál, síťová, nebo externí úložiště či internet). 

 

Výkonná zvuková lišta pro autentický a bohatý zvuk i při nízkých hlasitostech

Očekáváte při sledování filmů že se zvuk stane jejich součástí ? Nebo nechcete dělat při poslechu vaší oblíbené hudby kompromisy? Zvuk tohoto multimediálního zařízení SONATA 1 nese podpis specialistů. Spolu s odborníky z ELAC vyvíjíme zvuk, který vytváří širokou zvukovou scénu s fantastickou prostorovou hloubkou. Výkonný zesilovač napájí čtyři širokopásmové reproduktory o výkonu 4 x 15 W a ty poskytují autentický a bohatý zvuk i při nízkých hlasitostech. Pro maximální prostorovost zvuku je možné rozšíření o subwoofer a zadní reproduktory. Podpora Dolby Digital, Dolby Prologic II a HDMI ARC (Audio Return Channel).

 

Internetové a síťové možnosti

K internetu a domácí PC síti se připojíte jednoduše přes integrovaný Wi-Fi adaptér, nebo pomocí kabelu. To vám přinese spoustu dalších možností jako je přístup k aplikaci HbbTV, kterou využívá již spousta českých stanic vč. ČT, Novy a Primy a nabízí zde např. archiv programů.

Navíc můžete navštívit YouTube, poslouchat internetová rádia, nebo jen během reklamy surfovat na internetu pomocí webového prohlížeče.

To ale není stále vše. Po integrování přijímače do domácí PC sítě, si můžete stáhnout některou z aplikací TechniSat pro Android, nebo iOS a přijímač jednoduše ovládat pomocí svého telefonu, nebo tabletu. Kromě funkce dálkového ovládání, můžete i zadávat časovače nahrávání přes internet (např. ze své kanceláře), nebo v domácí PC síti přehrávat na tabletu nahrané filmy.

 

Příjem placené televize

 

Díky děma integrovaným CI+ slotům, můžete do přijímače vložit modul s kartou svého poskytovatele TV a přijímat placenou nabídku.

• Satelitní TV (DVB-S/S2): Např. Skylink, FreeSAT, DIGI TV atd.

• Kabelové TV (DVB-C): Např. UPC, Selfnet, atd.

• Pozemní TV (DVB-T/T2): Možné kódování stanic v budoucnosti.

 

Podporované multimediální formáty a kodeky

 

• Video formáty: MP4, M4V, MKV, MOV, MPG, MTS, TS, TS4, VOB, WMV, XVID, M2TS, AVI, ASF

• Video kodeky: MPEG-4, MPEG-2, MPEG-1, H.264 (H.264/AVC Level 4.2), H.265, DivX, VC-1

• Foto: JPEG, BMP, GIF, PNG

• Audio: MP3, WAV, AAC, FLAC, M4A, MP2, DDAC3, AIFF

 

Další skvělé funkce

 

Jeden TV seznam pro různé zdroje

Používáte více zdrojů signálu, např. DVB-T2 a satelit, nebo kabel? Pokud ano, všechny stanice si můžete seřadit do jednoho seznamu programů a nemusíte přepínat mezi zdroji.

PIP - obraz v obraze

V určitých kombinacích je možné využít funkce PIP (2x SD, 2x HD, 1x UHD a. 1x HD, 1x UHD a. 1x SD, 1x SD a. 1x HD, 2x FTA, 1x FTA, 1x kódovaný program). Nutné osadit více než jeden tuner.

Plug and Play (UPnP)

Podpora a komunikace s dalšími UPnP zařízeními v domácí PC síti. Například přehrávání obsahu z jiného zařízení ve vaší pracovně, přímo na vaší TV.

Aktualizace software

Bezplatná aktualizace software přijímače přes satelitní družice prostřednictvím funkce TechniMatic. Možnost i aktualizace přes USB.

Automatická instalace

Po připojení k TV a do sítě stačí provést pár jednoduchých kroků, které se vám objeví na obrazovce.

Chytré časovače

Díky chytrým časovačům lze nastavit nahrávání pořadů vč. sérií (např. automaticky nahrát každý nový díl oblíbeného seriálu), nebo zapnutí, či vypnutí.

Nejnovější standardy

HDMI s 4K 50 / 60p / HDCP 2.2 / H.265/HEVC

Elegantní design a kvalitní materiály

Elegantní vzhled v čele se stylovým lesklým předním panelem v černé barvě a kovové pouzdro s decentně vyraženým logem ozdobí každý obývací pokoj, nebo prezentační místnost.

EPG Plus

Nejpropracovanější Elektronický Programový Průvode, jakého jste kdy viděli. Je nejen velmi přehledný, ale umožňuje i vyhledávání, nebo automatické nahrávání vašich oblíbených pořadů.

TechniFamily

Rodičovská kontrola dotažená k dokonalosti. Až pro 4 děti můžete nastavit individuální délku sledování TV denně, čas od kdy do kdy se mohou na TV dívat a samozřejmě zablokovat vybrané stanice a nahrávky.

Režim ISI

Zjednodušený režim pro děti a seniory. Režim umožňuje přijímač zapnout a vypnout, nastavit hlasitost, přepnout program a pár dalších základní věcí. Ovládání je tak snadné, že ho zvládne i žák první třídy.

TimeShift

Sledujete napínavou scénu a někdo zazvoní u dveří? Nevadí, stiskněte jedno tlačítko, vysílání zastavíte a až vše vyřídíte, můžete ve sledování pokračovat, přesně tam, kde jste přestali. Nebo pustíte TimeShift a do sledování s pustíte s cca 20 min zpožděním. Pak můžete přetočit všechny otravné reklamy a pořad si vychutnat bez nich.

Nahrávání

Vše nahráváte bez ztráty kvality a nahrávka obsahuje i všechny dodatečné informace, jako popis z EPG, či zvukové stopy a titulky (formát TS - Transport Stream). Navíc, i pokud nahráváte šifrované programy, nahrávka se uloží odkódovaná a to znamená, že ji můžete přímo v přijímači stříhat (nejčastěji reklamu, nebo přetažený začátek a konec), či ji přetáhnout do PC a zálohovat, nebo vypálit ca DVD. Je-li osazeno více tunerů, lze nahrávat až 2 programy i z jiné frekvence a ještě sledovat nahrávky na disku.

 

Technické a logistické informace

 

Obraz

• Obraz v obraze (PIP): (2x SD, 2x HD, 1x UHD u. 1x HD, 1x UHD u. 1x SD, 1x SD u. 1x HD, 2x FTA, 1x FTA, 1x kódovaný program)

• Zoom a zastavení obrazu

• SD, HD a UHD - UHD/4K Upscaling

• Video formáty: 2160p, 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i

Připojení

• 1x HDMI ™ (výstup): 1x (ARC) (HDCP 2.2)

• 1x HDMI ™ (vstup): 1x

• 3x USB 3.0, (1x na přední straně)

• 2x Common Interface: 2x CI+ (pro moduly Skylink, Freesat a jiných satelitních a kabelových operátorů)

• Zvukový vstup optický (Toslink)

• Zvukový vstup analogový (L / R)

• Výstup subwooferu (RCA - cinch)

• 1x Čtečka SD karet

• 1x Ethernet 10/100 (RJ-45)

• 2x F konektor (SAT tuner)

• 1x IEC konektor (hybridní dvojitý DVB-T2/C tuner)

• 1x Konektor pro sluchátka (3,5 mm jack)

Audio

• Dolby Digital

• Dolby Prologic II

• HDMI Audio Return Channel (ARC)

Provoz/Komfort

• Možnost míchání programů z různých zdrojů do jednoho seznamu

• Kvalitní dálkové ovládání s dobrým dosahem a dostatečně velkými tlačítky

• Ovládání pomocí aplikace CONNECT

• Automatický úsporný režim a časovač vypnutí

• Nahrávání bez ztráty kvality s možností editace a archivace nahrávek

• Propracovaná dětská pojistka

• Internetové funkcionality vč. HbbTV (červené tlačítko)

• Teletext

• Zobrazení hodin

Verze a profily Bluetooth

• Bluetooth verze 2.1 + EDR / 4.2 (BLE)

• A2DP (streaming audio dat)

• AVRCP (audio / video dálkového ovládání)

Displej

• VF displej, 16 číslic

Internetové funkce

• HbbTV / Červené tlačítko

• HTML 5

• Webový prohlížeč

Reproduktory

• Výkon 4 x 15 W, powered by ELAC

Příjem rádia

• Digitální rádio DAB+ 174-240 MHz

• Internetové rádia

• Připojení antény: Jack (3,5 mm), nebo IEC konektor (anténa není součástí balení)

Další funkce

• Celková paměť programů 9999

• Oblíbené seznamy

Aplikace TechniSat CONNECT

• Ovládání zařízení

• Přístup k EPG

• Smart Home (klient)

OSD jazyky

• čeština, němčina, angličtina, francouzština, řečtina, italština, holandština, polština, portugalština, ruština, švédština, španělština, turečtina, maďarština

Napájení

• Jmenovité napětí: 230 V

• Frekvence: 50 Hz

• Integrovaný síťový adaptér

LNB

• Vertikální napájení: 14 V

• Horizontální napájení: 18 V

• LNB modulace: 22 kHz

• LNB napájení: max. 400 mA

• DiSEqC. 1.0 / 1.2

• Single Cable Solution (SatCR): SCR1 = EN50494, SCR2 = EN50607

Možnosti nahrávání

• Nahrávání na interní 2,5 "HDD, USB paměť, NAS server

• Možnost více programů nahrávat a jiný sledovat

• Správa složek pro snadnou orientaci v nahrávkách

• Editační a archivační funkce

• Nekomprimované - bez ztráty kvality obrazu a zvuku, vč. zvukových stop a titulků

• Nastavení předsazeného nahrávání a doběhu nahrávky

• Pojmenování podle EPG a možnost nahrávání celých sérií

• TimeShift

Síť a komunikace

• 1000 Base-T (gigabit internet)

• DHCP Ano (klient)

• HTTP

• HTTPS

• IGMP

• IPv4

• RTP

• TCP / IP

• UDP

• UPnP

• Audio rádio 5.2 / 5.8 GHz

• Bluetooth Ano (Odeslat a přijmout)

• Wi-Fi: 802.11n a/b/g (2.4 GHz / 5 GHz)

Tuner - příjem

• Typ tuneru: 3 x dvojitý tuner

• 2x DVB-T2/HEVC (H.265)

• 2x Satelit (DVB-S2)

• 2x Kabelová anténa (DVB-C)

• 1x Digitální rádio 1 DAB+

• 1x DVB-IP (Multicast)

• Satelitní rádio

• Rozhlas po drátě

• Internetové rádio

• Příjem UHD (H.265 / HEVC), HDTV (MPEG-4), SD (MPEG-2), DAB +

• Unicable řešení (SatCR) SCR1 = EN50494, SCR2 = EN50607

• TECHNIROUTER ready

• TECHNISELECT 12 ready

Kabelový tuner (DVB-C)

• Frekvenční rozsah: 50 ... 858 MHz

• Demodulace: 16 / 32 / 64 / 128 / 256 QAM

• Symbolová rychlost: 1.5 ... 7.2 Mbaud

• FEC: Reed-Solomon (204, 188)

Satelitní tuner (DVB-S/S2)

• Frekvenční rozsah: 950 ... 2150 MHz

• Viterbi rate: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8 , (automatické nastavení)

• DVB-S: QPSK

• DVB-S: 2 ... 45 Mbaud

• DVB-S2: 8PSK-QPSK

• DVB-S2: 10 ... 31 Mbaud

• FEC: VRS, LDPC, BCH

Tuner pro pozemní televizi (DVB-T/T2)

• Frekvenční rozsah 2: 470 ... 862 MHz

• Demodulace: COFDM

• Transmission mode: 2k/8k

• Bitrate: 4.98 ... 31.67 Mbit/s

• Napájení: 5 V / 0.05 A

Prostředí

• Vlhkost: 10 ... 75 %

• Teplota: 5 ... 35 °C

• Rozsah skladovacích teplot -20 ... 60 °C

Hotelový režim

• Omezený přístup do menu

• Nastavitelná uvítací obrazovka

• Uzamykatelné nastavení zvuku

• Uzamčení menu

• Uzamčení ovládacího panelu

• Integrované LED hodiny

• Možnost zvolit úvodní zdroj

• Možnost zvolit úvodní kaná

Rozměry a váha

• Váha balení: 6.37 kg

• Váha přijímače: 4.94 g

• Rozměry zařízení (Š x V x H): 101.00 x 7.30 x 18.50 cm

• Rozměry balení (Š x V x H): 118.00 x 14.00 x 29.00  cm

• Barva: černá

Balení obsahuje

• 1x TechniSat SONATA 1

• 1x Dálkové ovládání včetně 2x AAA baterie

• 1x HDMI kabel

• 1x Napájecí kabel (flexo)

• 1x CD s manuály

• 1x Český návod k použití

Recenze na Parabole

Recenze na televiznim webu
Zobrazit více

Články odjinud