Pro obrovský úspěch našeho provedení hry Země, město,.. jsme pro vás přichystali také legendární Lodě! :-) Tato společenská hra pro dva hráče je klasikou, kterou zná každý z nás napříč všemi generacemi. Hra je vytvořena formou trhacího bloku o velikosti A5 s krycím listem, celkem má 50 listů, které se dají jednoduše vytrhnout. Hrou vás provázejí naše autorské ilustrace, které byly v originále malované akvarelem.  Pravidla hry: Každý z hráčů zakreslí svoje lodě do levého pole s názvem “moje lodě”... Celý popis

Koupit za 180 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Pro obrovský úspěch našeho provedení hry Země, město,.. jsme pro vás přichystali také legendární Lodě! :-) Tato společenská hra pro dva hráče je klasikou, kterou zná každý z nás napříč všemi generacemi. Hra je vytvořena formou trhacího bloku o velikosti A5 s krycím listem, celkem má 50 listů, které se dají jednoduše vytrhnout. Hrou vás provázejí naše autorské ilustrace, které byly v originále malované akvarelem. 

Pravidla hry: Každý z hráčů zakreslí svoje lodě do levého pole s názvem “moje lodě” (lodě se nesmí dotýkat stranou, ale rohem ano). Začínající hráč ohlásí zvolený čtverec, kam namířil (například H3). Protivník zkontroluje svou mřížku a odpoví “zásah” nebo “voda” podle toho, zda má na tomto poli loď či nikoliv. Hráč si označí do pravé mřížky s názvem “nepřátelské vody” místa, kam již mířil, aby si udržel přehled. Zásahy se označují křížkem a střelby mimo tečkou. Pokud je zasažen poslední čtvereček lodi, je plavidlo potopeno a hráč musí kromě zásahu ohlásit protivníkovi také skutečnost, že se celá potopila slovním spojením “zásah, potopena”. Protivníkovo míření se zakresluje do levé mřížky. Hráči se ve svých tazích pravidelně střídají a vítězem se stává ten hráč, kterému se podaří potopit všechny soupeřovi lodě jako první.

Typy lodí si můžete zvolit libovolně, nemusíte se držet těch, které jsme pro vás připravili. Nebojte se být kreativní! 

 

 

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce ePipí

Články odjinud