Budoucnost na dosah. Představujeme nový iPhone Air – neuvěřitelně tenký a lehký. S tloušťkou pouhých 5,6 mm se stává nejtenčím iPhonem v historii, a díky hmotnosti jen 165 gramů ho téměř necítíš v ruce. Přesto nabízí velký 6,5" displej a výkonný čip A19 Pro. Je to dokonalý paradox, kterému uvěříš, až ho poprvé uchopíš. Přední kamera 18 Mpx se Center Stage. Nový úhel pohledu. S touto vylepšenou selfie kamerou snadno zachytíš svět kolem sebe – a to doslova. Stačí klepnout, a rozšíříš záběr. Přepínání... Celý popis
Koupit za 19 874 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
93 %
Apple iPhone Air 256GB vesmírně černý
Doprava:
59 Kč
Skladem
22 490 Kč
Koupit za 22 490 Kč
95 %
Smartphone Apple iPhone Air 12 GB / 256 GB 5G černý
Doprava:
zdarma
Skladem
24 490 Kč
Koupit za 24 490 Kč
95 %
Smartphone Apple iPhone Air 256GB Space Black MG2L4HX/A
Doprava:
zdarma
Skladem
45 588 Kč
Koupit za 45 588 Kč
97 %
Apple iPhone Air/256GB/Space Black MG2L4SX/A
Doprava:
99 Kč
33 996 Kč
Koupit za 33 996 Kč
80 %
Apple iPhone Air/256GB/Space Black
Doprava:
30 Kč
Skladem
32 112 Kč
Koupit za 32 112 Kč
Popis
Budoucnost na dosah. Představujeme nový iPhone Air – neuvěřitelně tenký a lehký. S tloušťkou pouhých 5,6 mm se stává nejtenčím iPhonem v historii, a díky hmotnosti jen 165 gramů ho téměř necítíš v ruce. Přesto nabízí velký 6,5" displej a výkonný čip A19 Pro. Je to dokonalý paradox, kterému uvěříš, až ho poprvé uchopíš.
Přední kamera 18 Mpx se Center Stage. Nový úhel pohledu. S touto vylepšenou selfie kamerou snadno zachytíš svět kolem sebe – a to doslova. Stačí klepnout, a rozšíříš záběr. Přepínání mezi portrétní a krajinou orientací je teď úplně bez námahy. Navíc se kamera automaticky přizpůsobí, když se k tobě připojí další lidé – aby byli všichni ve snímku.
48Mpx Fusion kamera. Jeden telefon, několik špičkových objektivů. iPhone Air je vybaven kamerovým systémem, který zvládne téměř všechno. Přepínej mezi detailním 48Mpx režimem a výchozím 24 Mpx pro každodenní focení. Dvounásobný bezztrátový zoom zajistí křišťálově čisté záběry i z dálky.
Výkon na úrovni Pro. V těle ultralehkého telefonu. Přestože jde o nejtenčí iPhone vůbec, výkonem rozhodně nezaostává. Díky čipu A19 Pro zvládá i nejnáročnější úkoly – ať už úpravu fotek pomocí nástroje Vyčistit, nebo hraní graficky náročných her. Vše běží plynule a rychle.
A19 Pro + modem C1X. Maximální rychlost, minimální spotřeba. Nový čip přináší nejen extrémně rychlé CPU a nejvýkonnější GPU, ale i inovativní Neural Accelerator v každém grafickém jádře. Ve výsledku je vše svižnější a úspornější. CPU je až o 40 % rychlejší než u iPhonu 14 Pro. A díky modemu C1X je spotřeba energie nižší než kdy dřív.
Celodenní výdrž baterie. A to je teprve začátek. Díky přepracovanému vnitřnímu designu se do iPhonu Air vešla větší baterie. Výsledek? Výdrž, na kterou se můžeš spolehnout celý den.
Vše, co potřebuješ. Už je součástí. Nejnovější iPhone nabízí Apple Intelligence pro každodenní pohodlí, lepší konektivitu díky Wi-Fi 7, Bluetooth 6 a Thread s novým bezdrátovým čipem N1. Samozřejmostí je 5G, eSIM a funkce, které chrání tvoje soukromí i bezpečí.
iOS 26. Nový vzhled. Nové možnosti.
-
Liquid Glass: Design, který se mění podle světla – prostředí aplikací se dynamicky přizpůsobuje obsahu.
-
Živá zamknutá obrazovka: Hodiny a notifikace se přizpůsobují fotce na pozadí. Při pohybu telefonu se snímek animuje pomocí 3D efektu.
-
Chytré prověřování hovorů: Neznámé číslo? iPhone zjistí, kdo volá a proč, než tě vůbec vyruší.
-
Asistované podržení: iPhone čeká na spojení s operátorem za tebe – a upozorní tě, až bude někdo na drátě.
-
Ankety ve Zprávách: Vytvářej hlasování přímo v konverzacích a sleduj, jak lidé odpovídají.
Apple Intelligence. Chytrá pomoc, kdykoli ji potřebuješ.
-
Vizuální porozumění: Stačí se podívat na obrazovku a iPhone ví, co chceš dělat – rozpozná obsah a navrhne akci.
-
Překlad v reálném čase: Automatické překlady ve Zprávách, živé titulky ve FaceTimu a tlumočení hovorů přímo v aplikaci Telefon.
-
Vyčistit: Nežádoucí objekty z fotek odstraníš jedním klepnutím, a přesto zachováš jejich přirozený vzhled.
-
Genmoji: Vytvářej unikátní emoji podle vlastního zadání. Chceš třeba duhový kaktus? Stačí napsat.
-
Nástroje pro psaní: Upravuj, přepisuj nebo shrnuj texty s pomocí AI – rychle a stylově.
Přední kamera 18 Mpx se Center Stage. Nový úhel pohledu. S touto vylepšenou selfie kamerou snadno zachytíš svět kolem sebe – a to doslova. Stačí klepnout, a rozšíříš záběr. Přepínání mezi portrétní a krajinou orientací je teď úplně bez námahy. Navíc se kamera automaticky přizpůsobí, když se k tobě připojí další lidé – aby byli všichni ve snímku.
48Mpx Fusion kamera. Jeden telefon, několik špičkových objektivů. iPhone Air je vybaven kamerovým systémem, který zvládne téměř všechno. Přepínej mezi detailním 48Mpx režimem a výchozím 24 Mpx pro každodenní focení. Dvounásobný bezztrátový zoom zajistí křišťálově čisté záběry i z dálky.
Výkon na úrovni Pro. V těle ultralehkého telefonu. Přestože jde o nejtenčí iPhone vůbec, výkonem rozhodně nezaostává. Díky čipu A19 Pro zvládá i nejnáročnější úkoly – ať už úpravu fotek pomocí nástroje Vyčistit, nebo hraní graficky náročných her. Vše běží plynule a rychle.
A19 Pro + modem C1X. Maximální rychlost, minimální spotřeba. Nový čip přináší nejen extrémně rychlé CPU a nejvýkonnější GPU, ale i inovativní Neural Accelerator v každém grafickém jádře. Ve výsledku je vše svižnější a úspornější. CPU je až o 40 % rychlejší než u iPhonu 14 Pro. A díky modemu C1X je spotřeba energie nižší než kdy dřív.
Celodenní výdrž baterie. A to je teprve začátek. Díky přepracovanému vnitřnímu designu se do iPhonu Air vešla větší baterie. Výsledek? Výdrž, na kterou se můžeš spolehnout celý den.
Vše, co potřebuješ. Už je součástí. Nejnovější iPhone nabízí Apple Intelligence pro každodenní pohodlí, lepší konektivitu díky Wi-Fi 7, Bluetooth 6 a Thread s novým bezdrátovým čipem N1. Samozřejmostí je 5G, eSIM a funkce, které chrání tvoje soukromí i bezpečí.
iOS 26. Nový vzhled. Nové možnosti.
-
Liquid Glass: Design, který se mění podle světla – prostředí aplikací se dynamicky přizpůsobuje obsahu.
-
Živá zamknutá obrazovka: Hodiny a notifikace se přizpůsobují fotce na pozadí. Při pohybu telefonu se snímek animuje pomocí 3D efektu.
-
Chytré prověřování hovorů: Neznámé číslo? iPhone zjistí, kdo volá a proč, než tě vůbec vyruší.
-
Asistované podržení: iPhone čeká na spojení s operátorem za tebe – a upozorní tě, až bude někdo na drátě.
-
Ankety ve Zprávách: Vytvářej hlasování přímo v konverzacích a sleduj, jak lidé odpovídají.
Apple Intelligence. Chytrá pomoc, kdykoli ji potřebuješ.
-
Vizuální porozumění: Stačí se podívat na obrazovku a iPhone ví, co chceš dělat – rozpozná obsah a navrhne akci.
-
Překlad v reálném čase: Automatické překlady ve Zprávách, živé titulky ve FaceTimu a tlumočení hovorů přímo v aplikaci Telefon.
-
Vyčistit: Nežádoucí objekty z fotek odstraníš jedním klepnutím, a přesto zachováš jejich přirozený vzhled.
-
Genmoji: Vytvářej unikátní emoji podle vlastního zadání. Chceš třeba duhový kaktus? Stačí napsat.
-
Nástroje pro psaní: Upravuj, přepisuj nebo shrnuj texty s pomocí AI – rychle a stylově.
Parametry
| Výška telefonu | 156.2 mm |
| Šířka telefonu | 74.7 mm |
| Hloubka telefonu | 5.64 mm |
| Uživatelská paměť | 256 GB |
| Konstrukce | dotykové |
| Výrobce | Apple |
| Operační systém | s iOS |
| Verze operačního systému | iOS 26 |
| Modelový rok | 2025 |
| Produktová řada | Apple iPhone Air |
| Nadstavba systému | bez nadstavby |
| Operační paměť RAM | 12 GB |
| Chytré telefony (smartphony) | ano |
| Barva | černé |
| Hmotnost | 165.0 g |
| Materiál těla | kovový rám se skleněnými zády |
| Kapacita baterie | 3149 mAh |
| Pohotovostní doba | 350.0 hodin |
| S bezdrátovým nabíjením | ano |
| S rychlonabíjením | ano |
| S vyměnitelnou baterií | ne |
| S rychlým bezdrátovým nabíjením | ano |
| Výdrž baterie | s výdrží na jeden den |
| Max. výkon bezdrátového nabíjení (W) | s 20 W nabíjením W |
| Standard bezdrátového nabíjení | s MagSafe nabíjením |
| Bez nabíječky v balení | ano |
| S Bluetooth | ano |
| GSM/GPRS (2G) | ano |
| EDGE | ano |
| Internetový prohlížeč | ano |
| S Wi-Fi | ano |
| S Dual SIM | ano |
| S NFC | ano |
| LTE (4G) | ano |
| Verze Bluetooth | 6.0 |
| Typ SIM karty | nanoSIM + eSIM |
| 5G | ano |
| Počet SIM | Single SIM + eSIM |
| S Wi-Fi 6 nebo vyšším | ano |
| S eSIM | ano |
| S podporou Wi-Fi 5 GHz | ano |
| S podporou MMS | ano |
| Standard Wi-Fi | s Wi-Fi 7 (802.11be) |
| S možností paměťové karty | ne |
| Frekvence procesoru | 3.2 GHz |
| Počet jader procesoru | 5 |
| Model procesoru (SoC) | Apple A19 Pro |
| Úroveň výkonu | vlajkové úrovně |
| Výrobce procesoru (CPU) | Apple |
| Počet displejů | 1 |
| Rozlišení displeje | 2736 x 1206 |
| Velikost displeje | 6.5 " |
| Typ displeje | Super Retina XDR |
| Jemnost displeje (PPI) | 458 PPI |
| Obnovovací frekvence displeje | 120 Hz |
| S Gorilla Glass | ne |
| S HDR 10+ | ano |
| Typ přední kamery v displeji | s viditelnou kamerou ve výřezu |
| Tvar výřezu displeje | široký výřez |
| S GPS | ano |
| S podporou QZSS | ano |
| S podporou BeiDou | ano |
| S GLONASS | ano |
| S podporou Galileo | ano |
| S digitálním kompasem (magnetický senzor) | ano |
| S podporou A-GPS | ano |
| S LED bleskem | ano |
| S fotoaparátem | ano |
| Rozlišení hlavního fotoaparátu | 48 Mpx |
| S automatickým ostřením | ano |
| S přední kamerou | ano |
| Max. snímková frekvence videa | 60 sn./s |
| Počet objektivů předního fotoaparátu | 1 objektiv |
| Počet objektivů zadního fotoaparátu | 1 objektiv |
| Maximální světelnost předního fotoaparátu | f/1.9 |
| Maximální světelnost hlavního fotoaparátu | f/1.6 |
| Maximální rozlišení videa | 2160p (4K) |
| S optickou stabilizací | ano |
| S optickým zoomem | 2x |
| S teleobjektivem | ano |
| S bokeh efektem | ano |
| Typ stabilizace obrazu | s optickou stabilizací (OIS) |
| Kvalita fotoaparátu | se solidním fotoaparátem pro každý den |
| S nočním režimem | ano |
| Přehrávání MP3 | ano |
| S notifikační diodou | ne |
| Se stereo reproduktory | ano |
| Odolné proti nárazu | ano |
| Voděodolné | ano |
| Stupeň krytí | IP68 |
| Outdoorové | ne |
| Třída odolnosti vůči pádům | B |
| Třída opravitelnosti | C |
| Odolné proti prachu | ano |
| Pro seniory | ne |
| S SOS tlačítkem | ano |
| S termokamerou | ne |
| Pro náročné uživatele | ano |
| Pro profesionály | ano |
| Herní | ano |
| Se čtečkou otisků prstů | ne |
| S Google Pay | ne |
| S Apple Pay | ano |
| S odemykáním obličejem | ano |
| Odemykání obličejem (typ) | s 3D rozpoznáním obličeje (Face ID) |
| S konektorem USB-C | ano |
| Nabíjecí konektor | USB-C |
| Sluchátkový konektor | USB-C |
| Obsah balení | mobilní telefon, USB-C kabel, bez nabíjecího adaptéru |
| S gyroskopem | ano |
| S pohybovým senzorem (akcelerometr, G-senzor) | ano |
| S barometrem | ano |
| Se světelným senzorem | ano |
| Se senzorem přiblížení (proximity) | ano |
| Eprel | 2402612 |
| Třída energetické účinnosti | A |
| Výdrž baterie na jeden cyklus | 40 h |
| Životnost baterie | 1000 cyklů |
| S AI tvorbou a shrnutím poznámek | ano |
| S AI simultánním překladem | ano |
| S vlastním AI systémem | ano |
| S AI vizuálním vyhledáváním | ano |
| S Apple Intelligence | ano |
| S AI úpravou fotografií | ano |