Pro-Ject Debut Carbon Evo

91 %
Stars
(9 hodnocení)

Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti    "... v současné době si nedokážeme představit lepší analogový zážitek za 500 Eur..."    REFERENZKLASSE 96 % - hodnocení AUDIO TEST 6/11 2020     Barvy:   SATIN       High Gloss         Real Wood       Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti   Od poloviny 90. let, jen několik... Celý popis

Koupit za 14 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti

  
"... v současné době si nedokážeme představit lepší analogový zážitek za 500 Eur..."    REFERENZKLASSE 96 % - hodnocení AUDIO TEST 6/11 2020
 
 
Barvy:
 
SATIN
 

 

 

High Gloss

 

 

 
 
Real Wood

 

 

 
Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti  
Od poloviny 90. let, jen několik let po založení Pro-Ject Audio Systems a právě v období vrcholící popularity CD formátu jsme zaznamenali rostoucí počet audiofilů, kteří nostalgicky udržovali tradici analogového poslechu. V roce 1998 Heinz Lichtenegger a jeho britský distributor a dlouholetý přítel Laurence Armstrong, seděli spolu a snili o znovuzrození gramofonu, který by zpřístupnil analogový zvuk většímu množství příznivců. Chtěli nabídnout nové modely které by mohly nabídnout zvuk s maximální kvalitou přibližující se parametrům špičkových přístrojů, ale za cenu, kterou si bude moci dovolit také nová mladší nastupující generace. Tak se zrodil gramofon DEBUT.
 
Dnes, po více než 20 letech, od vstupu na trh je Debut, s téměř milionem prodaných kusů skutečně jedním z nejprodávanějších produktů v historii Hi-Fi. Nyní v roce 2020 nastal znovu čas pro novou evoluci legendárního modelu.
 
EVOLUCE
Debut Carbon EVO se zaměřuje na klíčové aspekty, díky nimž gramofon zní skvěle. Technicky bezchybný design - dokonalé zpracování - ruční výroba v EU. Tento gramofon je vyroben zkrátka tak, aby vydržel po celý život!
 
 
TALÍŘ S VNITŘNÍM TLUMENÍM Z TPE
Naše nová technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost talíře na 1,7 kg. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.

 
 
DOKONALE VYROVNANÝ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ
Debut Carbon EVO používá 3 výškově stavitelné těžké kovové podstavy, které zajišťují rovnoměrné umístění gramofonu na jakémkoliv povrchu. Použitím pouze 3 podstav jsme zvýšit stabilitu na nerovném povrchu, protože pro skutečně špičkový zvuk je nezbytné mít gramofon dokonale vyrovnaný.

 
VYLEPŠENÝ SYSTÉM ZAVĚŠENÍ MOTORU
Debut Carbon EVO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Motor gramofonu totiž během provozu vždy vibruje, což je přirozená vlastnost. Protože přenoska a hrot jsou velmi citlivé části, které přenášejí vibrace do reproduktorů, mohou se nežádoucí vibrace motoru projevit jako slyšitelný mechanický šum. Proto je velmi důležité důsledně oddělit motor od šasi. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností, je naším novým řešením pro účinné odpružení motoru u modelu Debut Carbon EVO.

 
 
ŘÍZENÍ RYCHLOSTI OTÁČEK
Na základě zpětné vazby od zákazníků jsme u Debut Carbon EVO integrovali elektronické řízení rychlosti, protože 9" a vysoce kvalitní záznamy s rychlostí 45 otáček za minutu jsou díky své vynikající kvalitě zvuku stále populárnější a běžnější. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým stisknutím tlačítka, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší nejpřesnější a nejstabilnější přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu, který je součástí dodávky tak můžete poslouchat kdykoliv svou sbírku šelakových desek. Stačí vyměnit hrot přenosky za Ortofon 2M 78 (není součástí dodávky), nainstalovat kulatý řemínek a jste připraveni užívat si nevšední hudební zážitky. Přepínač ovládání rychlosti byl přesunut do spodní části šasi, aby byl zachován čistý vzhled, který je na Debutu oceňován. Nenajdete žádné tlačítko, přepínač nebo potisk na viditelné části šasi, aby nebyl narušen luxusní design a estetika.
 
 
RAMENO
Debut Carbon EVO je osazen osvědčeným 8,6 '' jednodílným ramenem vyrobeným z karbonových vláken. V kombinaci s prémiovou přenoskou Ortofon 2M-Red přináší toto lehké a zároveň velmi tuhé rameno nebývalou kvalitu zvuku s přesvědčivou trojrozměrnou scénou. 

 
 
PROPOJENÍ
Gramofon Debut Carbon EVO je vybaven vysoce kvalitním phono kabelem Connect it E. Jedná se o nízkokapacitní kabel s vynikajícím stíněním a polo-symetrickou geometrií. Ve srovnání s jinými digitálními a analogovými zdroj hudby je signál přicházející z přenosky gramofonu velmi citlivý. Levné RCA kabely nejsou často schopné zajistit ideální požadavky na čistý přenos signálu z gramofonu do zesilovače.
 
BALENÍ
Debut Carbon EVO je dodáván s nastavitelným akrylovým protiprachovým krytem. Součástí dodávky je také adaptér pro 7'' singly, gramofonový kabel Connect it E RCA a kromě standardního hnacího řemínku také kulatý řemínek pro přehrávání záznamů rychlostí 78 otáček za minutu.
 
PŘEDNOSTI
Debut Carbon EVO je nadčasový tím, že nabízí tradiční černé, bílé a červené laky s vysokým leskem nebo nádhernou přírodní ořechovou dýhu. Zcela nové, originální a určující trendy jsou také realizovány v saténové úpravě v 5-ti různých barevných variantách. Nový talíř, odpružení motoru, ovládání rychlosti a výškově nastavitelné nožky jsou drobné detaily. Pokud nejsou vnímány jednotlivě, ale jako celek, sčítají se a výsledkem je nový Debut EVO. Věříme, že se nám podařilo nastavit novou referenci a náš nový Debut EVO nejenže zní lépe než dříve, ale také vypadá působivěji a luxusněji než jakýkoli Debut, který jsme vyrobili v minulosti.
 

 
 
TECHNICKÉ SPECIFIKACE GRAMOFONU :
 
- Rychlost: 33 a 45  rpm (elektronicky) nebo 78 rpm (manuálně)
- Pohon: Řemínkový - s elektronickou kontrolou rychlosti
- Přenoska: ORTOFON 2M-RED (20 - 22 000 Hz, eliptický hrot)
- Talíř: Ocelový s vnitřním TPE tlumením (+ plstěná podložka) - průměr 300 mm, hmotnost 1,7 kg
- Hlavní ložisko: vysoce přesná osa z nerez oceli v bronzovém pouzdru
- Kolísání otáček: ± 0,17 % (rpm 33) / ± 0,15 % (rpm 45) 
- Odchylka rychlosti: ± 0,5 % (rpm 33) / ± 0,6 % (rpm 45) 
- Odstup signál / šum: - 68 dB
- Rameno: 8,6" (efektivní délka 218,5 mm), hmotnost 6 g, uhlíkové vlákno
- Přesah: 18,5 mm
- Přítlak: 10 - 30 mN
- Rozměry: 415 (Š) × 113 (V) × 320 (H) mm – s protiprachovým krytem
- Hmotnost: 6 kg
- Výstup: RCA
 
 
TECHNICKÉ SPECIFIKACE PŘENOSKY ORTOFON 2M-RED:
 
- Frekvenční rozsah: 20 - 22 kHz
- Přeslech: 22 dB / 1 kHz
- Doporučené nastavení impedence: 47 kΩ (Phono MM)
- Doporučený přítlak: 17,5 mN
- Hmotnost: 7,2 g
- Hrot: Eliptický, 20 µm / mN
 
 

 
 
 
RECENZE:
 

Tento malý přísavec vaří
Spojené království, 11.2020
Toto EVO má dostatek elánu k vymítání jakéhokoli snobství.
… Zjistil, že tento gramofon je snem s rozpočtem omezeným snem dokonalého pitchfanatica .
Debut Carbon EVO je větší než součet jeho částí.
… Dává vám vyrobený gramofon / rameno / kazetu vyrobenou v Evropě s rodokmenem a výkonem, který daleko přesahuje jeho tržní kategorii, aby ostatní ztrapnil.
Kdokoli kombinoval a „vyjádřil“ tři prvky gramofonu, ramene a kazety , projevil genialitu sestavování systému.
... výsledným zvukem byla přítomnost v místnosti / ve vaší tváři, tak skutečná, jak potřebujete. A to je kouzlo.
 
 

Pro-Ject je stále velký a sebevědomě znějící gramofon
Spojené království, 11.2020
... lesklý povrch opravdu vypadá velmi moderně ...
... toto je opravdu tichý gramofon .
... Carbon EVO je v jiné lize .
Mezi největší zisky jsou ve zvukovém a basy .
... Pro-Ject zasáhne více a jde hlouběji .
... toto je gramofon, který má tendenci protékat hudbou ...
... tonalita Carbon EVO je velmi dobrá ...

 

 

Nejlepší dárkové dárky od Vogue
• Ostrý, minimalistický tvar a paleta základních barev připomínající Bauhaus činí z tohoto gramofonu okamžitého vítěze milovníka vinylových desek na vašem seznamu.
[pdf]

Posouzení
Madeline Swansonová
 
 

 

 
 

Really grown-up record player
Germany, 11.2020
• ... the motor runs barely audible ...
• ... this guy has decent bass extension.
• Voices are reproduced delicately nuanced ...
• At levels well above room volume, the new Pro-Ject shines with very clean, spatially focused playback…
• The Debut Carbon EVO delivers first-class performance…

 
 
 

It has all the warmth and weight the vinyl format is famous for…
U.S.A., 10.2020
• The Pro-Ject is a wildly detailed listen – even the barely-there transient details are picked up on and handed over.
• …allows every record to sound coherent and convincing.
• The finish is flawlessly smooth and as reassuring as the build quality.
• …this Pro-Ject glides along with the sort of casual authority of sound that can only come from a well-sorted record player.
• But if you value a smooth, informative ride from a beautifully engineered and nice-looking record player, don’t spend any money until you’ve heard the Debut Carbon Evo.

 
 


…majors on all the most important aspects of vinyl LP – passion, emotion and fun.
U.K., 10.2020
• …has a lush midband that‘s warm without being woolly.
• …this gutsy deck revelled in supplying a joyous amount of bottom end.
• The sense of separation was nothing short of breathtaking…
• …a soundstage that easily reached beyond my speakers…
• Pro-Ject‘s Debut Carbon EVO sounds closer to a mid-level turntable than a super-budget one – and that‘s its genius. A self-assured sound with no nasties, allied to an easy-going yet engaging personality will win it many fans.
 

 
 
 

This is a fantastic turntable that will last vinyl-loving audiophiles a lifetime
U.S.A. , 10.2020
• It sounds like it costs twice its price tag…
• …together the improvements offer one of the clearest, most live-feeling analog listening experiences you’ll find without spending thousands more. I’d go so far as to say that this is the nicest turntable you’ll ever need…
• The Debut Carbon Evo is not only the best sub-$1,000 turntable I’ve ever heard, but it’s also one of the most musical turntables.
• The Debut Carbon Evo brings the feeling I chase as a musician who loves listening to music
9/10
 
 

Everything about it says it has reached maturity
UK, 10.2020
… gorgeous finish of its new satin colourways.
… room is bathed in its rich, full bodied tone.
… a magnificently plush midrange…
… so much warmth and … plenty of weight in the bass.
It is also partnered with a great deal of detail and texture.

 
 
 
 

Right up there at the top
UK, 10.2020
… there was a sense of perfect balance to the sound.
What I loved straight away however was the detail… and the separation.
… we‘re talking high-quality analog here.
Superb straight away – and immediately musically engaging.
… again the Debut showed it could deliver this track beautifully in true and best analogue fashion.
Pro-Ject‘s Debut Carbon EVO turntable is a fine starter package, with assured performance. By this I mean no weak spots…

 
 
 

Staggeringly good!
UK, 10.2020
… impressive bass response. The Debut has improved considerably in this regard over the years and the Carbon EVO is the best manifestation yet.
… this is some of the best analogue bass you can currently get your hands on for under £500 and it puts the Pro-Ject above many equivalently priced rivals.
… it involves and demands your attention in a way that is fairly unusual for such a relatively affordable design.
… a turntable that is staggeringly competent …
… provides a performance that is easy equal of any remotely price equivalent rival…

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Pro-Ject
Typ gramofonu HiFi
USB ne

Podobné produkty

Články odjinud