More Gaming Ahead Take control of your gaming experience with Game Drive for Xbox. Featuring up to 4TB of storage, this drive’s slim and slick design complements Xbox Series X, Xbox Series S, or any generation of Xbox One—perfect for building up your Game Vault and taking it on-the-go. Plus, built in, Xbox green LED lighting creates an epic immersive experience. Key Advantages Up to 4TB of capacity lets you build the ultimate Game Vault without sacrificing titles. A bold and refined design, crafted... Celý popis
Koupit za 3 347 Kč- Od nejoblíbenějších
- Od nejlevnějších
- Od nejdražších
93 %
Seagate Xbox Game Drive, 2TB externí HDD, USB 3.2
Doprava:
59 Kč
Skladem
3 347 Kč
Koupit za 3 347 Kč
95 %
Seagate Game Drive/2TB/HDD/Externý/2.5"/Čierna/2R STKX2000400
Doprava:
99 Kč
4 495 Kč
Koupit za 4 495 Kč
100 %
Seagate Game Drive/2TB/HDD/Externí/2.5"/Černá/2R - STKX2000400
Doprava:
zdarma
Skladem
4 142 Kč
Koupit za 4 142 Kč
100 %
SEAGATE Seagate Game Drive/2TB/HDD/Externí/2.5"/Černá/2R STKX2000400
Doprava:
zdarma
Skladem
4 109 Kč
Koupit za 4 109 Kč
94 %
Seagate Game Drive/2TB/HDD/Externí/2.5"/Černá/2R STKX2000400
Doprava:
79 Kč
Skladem
4 060 Kč
Koupit za 4 060 Kč
Popis
More Gaming Ahead
Take control of your gaming experience with Game Drive for Xbox.
Featuring up to 4TB of storage, this drive’s slim and slick design
complements Xbox Series X, Xbox Series S, or any generation of Xbox
One—perfect for building up your Game Vault and taking it on-the-go.
Plus, built in, Xbox green LED lighting creates an epic immersive
experience.
Key Advantages
Up to 4TB of capacity lets you build the ultimate Game Vault without
sacrificing titles.
A bold and refined design, crafted to compliment your Xbox.
Create an epic gaming atmosphere with Xbox green LED lighting.
Lightweight design makes it easy to take the whole library on the
road.
Compatible with Xbox Series X, Xbox Series S, and Xbox One.
USB 3.2 Gen 1 bus-powered for quick and easy installation, no
tools needed.
3 years of Rescue Data Recovery Services included.
Take control of your gaming experience with Game Drive for Xbox.
Featuring up to 4TB of storage, this drive’s slim and slick design
complements Xbox Series X, Xbox Series S, or any generation of Xbox
One—perfect for building up your Game Vault and taking it on-the-go.
Plus, built in, Xbox green LED lighting creates an epic immersive
experience.
Key Advantages
Up to 4TB of capacity lets you build the ultimate Game Vault without
sacrificing titles.
A bold and refined design, crafted to compliment your Xbox.
Create an epic gaming atmosphere with Xbox green LED lighting.
Lightweight design makes it easy to take the whole library on the
road.
Compatible with Xbox Series X, Xbox Series S, and Xbox One.
USB 3.2 Gen 1 bus-powered for quick and easy installation, no
tools needed.
3 years of Rescue Data Recovery Services included.
Parametry
| Výrobce | Seagate |
| Kapacita | 2 TB |
| Formát disku | 2.5" |
| Rozhraní | USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0) |
| Typ úložiště | HDD |
| Rychlostní třída | základní |
| Přenositelnost | standardní |
| Hlavní použití | pro hry |
| Otáčky | 5 400 ot/min |
| Rychlost čtení | 130 MB/s |
| Rychlost zápisu | 130 MB/s |
| Varianta | 2 TB |
| RAID podpora | bez RAID |
| S indikátorem LED | ano |
| Barva | černé |
| Odolné | ano |
| Materiál | plast |
| Pro Xbox One | ano |
| Pro Xbox Series | ano |
| Herní | ano |
| Pro konzole | ano |
| Konektor | USB-C |
| Šířka | 80 mm |
| Výška | 14.5 mm |
| Hloubka | 122.5 mm |
| Hmotnost | 167.0 g |