Canon EOS R3

0 %
Stars
(0 hodnocení)

Canon EOS R3 se přidává k aktuální řadě full frame bezzrcadlovek Canon a posouvá ji zase o skok dále. Vybaven novým 24 Mpx CMOS snímačem se zadním osvitem a DIGIC X procesorem. Fotoaparát je schopen zaznamenávat interně převzorkované 4K nebo RAW video. Funkce Canon Log 3 poskytuje obraz s vysokým dynamickým rozsahem a možností gradace barev. Vestavěná stabilizace obrazu s účinností až 8 EV. Novinkou je automatické ostření (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových... Celý popis

Koupit za 129 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Canon EOS R3 se přidává k aktuální řadě full frame bezzrcadlovek Canon a posouvá ji zase o skok dále. Vybaven novým 24 Mpx CMOS snímačem se zadním osvitem a DIGIC X procesorem. Fotoaparát je schopen zaznamenávat interně převzorkované 4K nebo RAW video. Funkce Canon Log 3 poskytuje obraz s vysokým dynamickým rozsahem a možností gradace barev. Vestavěná stabilizace obrazu s účinností až 8 EV. Novinkou je automatické ostření (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů a umožňuje ovládání AF okem. Vysokorychlostní sériové snímání se záznamem až 30 sn./s, ostření při extrémně nízké úrovni osvětlení -7,5 EV. Nechybí utěsnění konstrukce proti povětrnostním vlivům (stejné jako u EOS 1D série) a duální slot na SD a CFexpress karty. Součástí zvýhodněného setu je širokoúhlý objektiv RF 15-35mm f/2,8 L IS USM.
Canon EOS R3
EOS R3 rozšiřuje novou úroveň výkonu a vylepšenou obrazovou kvalitu inovativního systému Canon EOS R. Ve spojení s objektivy Canon RF poskytuje EOS R3 možnosti jako žádná jiná kombinace těla a objektivu, přináší dříve nedosažitelné schopnosti a nevídanou obrazovou kvalitu. Díky tomu mohou profesionální fotografové – ať už se zabývají sportem, přírodou nebo zpravodajstvím – pohotově zaznamenávat prchavé okamžiky takovými způsoby, které nikdy nepovažovali za možné. Fotoaparát je navržen s důrazem na odolnost a vysoké nároky profesionálů pracujících v těch nejnáročnějších podmínkách.
Nově vyvinutý snímač CMOS se zadním osvitem
V samém srdci výkonu fotoaparátu EOS R3, nalezneme nový skládaný fullframe snímač typu CMOS se zadním osvitem vyvinutý společností Canon, který spolupracuje s prvotřídním obrazovým procesorem DIGIC X. Mimořádná rychlost nového snímače přináší také zcela nové možnosti při použití elektronické závěrky, u které je možná synchronizace blesku při použití externích blesků Speedlite. Zcela nový snímač je navržen tak, aby během provozu elektronické závěrky eliminoval efekt rolling shutter. Nabízí nepřetržité  snímání v elektronické závěrce rychlostí až 30 sn./s.
Staňte se mistry pohybu
EOS R3 posouvá možnosti sledování objektů na novou úroveň. Díky technologii automatického ostření Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržovat pohybující se objekt v záběru dokonale zaostřený. K automatickému ostření se sledováním objektu při fotografování lidí a zvířat (včetně ptáků), kterým jsou vybavené modely EOS R5 a EOS R6, přidává EOS R3 i schopnost sledovat závodní automobily a motocykly, takže je ideální volbou pro fotografy motoristických sportů. Nový CMOS snímač v kombinaci s procesorem DIGIC X dokáže pořizovat snímky v RAW formátu až neuvěřitelných 30 sn./s při plnohodnotném průběžném automatickém zaostřování a automatické expozici. Systém automatického ostření je naprosto spolehlivý i při horších světelných podmínkách, a to až do úrovně -7,5 EV. EOS R3 podporuje kreativitu fotografa také tím, že mu umožňuje okamžitě reagovat na situaci před objektivem díky unikátní technologii výběru bodu zaostření pouhým pohybem oka v hledáčku. 
Vždy stabilní záběr
Nekompromisní výkon fotoaparátu je podpořen pětiosou stabilizací obrazu IBIS, která je schopna kompenzovat až 8 EV. Ta zabraňuje roztřesení fotoaparátu a díky tomu umožní zcela novou úroveň kreativity při fotografování z ruky s dlouhými časy nebo natáčení videa bez stativu. Spolupracuje v naprostém souladu s nativními Canon RF objektivy a touto dokonalou kombinací optického a vestavěného stabilizátoru obrazu získáte nejvyšší možnou kvalitu ostrosti.
Stvořen pro video
Kromě toho, že nabízí špičkové fotografické schopnosti, je EOS R3 je vhodný i pro ty, kdo chtějí točit video ve vysoké kvalitě. K dispozici je široká škála funkcí, která filmařům umožňují dosáhnout nových úrovní kreativity. Dokáže interně zaznamenat vysoce kvalitní převzorkované video v rozlišení 4K při 120 fps nebo RAW na kartu CFexpress. K dispozici je rovněž gamma křivka Canon Log 3, která poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradace barev. Zásadní je, že podobně jako při fotografování je AF systém schopen rozpoznat objekt i při záznamu videa. Filmař tedy může sledovat rychle se pohybující objekty a udržovat je dokonale zaostřené.
Určen nejnáročnějším profesionálům
EOS R3 je konstruovaný tak, aby odolával náročným podmínkám každodenního profesionálního použití i v mimořádně nepříznivém počasí. Pevné tělo ze slitiny hořčíku je izolované proti prachu a vodě stejně jako legendární Canon EOS-1D X. Dva sloty na paměťové karty poskytují zápis obrazových souborů na paměťové karty SD nebo CFexpress. Fotoaparát napájí vysokokapacitní baterie LP-E19 – stejná, jakou užívají modely Canon EOS-1D X Mark III – to znamená, že fotograf může baterie mezi přístroji vyměňovat a užívat náhradní, které má již ve výbavě. EOS R3 disponuje řadou ovládacích prvků, přičemž multifunkční ovladač i inteligentní ovladač jsou instinktivně v dosahu palce, což umožňuje zcela intuitivní ovládání. Díky uživatelsky přizpůsobitelným ovládacím prvkům na těle spolu s kruhovým voličem na každém objektivu RF může fotograf snadno nastavovat čas, clonu, citlivost a kompenzaci expozice s fotoaparátem u oka. EOS R3 je rovněž vybavený otočným displejem Vari- Angle, který umožňuje snadno komponovat kreativní záběry z různé perspektivy.
Úžasně všestanný
Díky výkonné kombinaci slotů pro paměťové karty CFexpress a SD UHS-II budete moci fotografovat spolehlivě a bezstarostně za každé situace. Stejně jako celá řada EOS R, která je charakteristická skvělým RF bajonetem, který zajišťuje tu největší kvalitu a přizpůsobitelnost, je i EOS R3 kompatibilní s celou řadou Canon EF objektivů. A to díky RF-EF adaptérům, které zajistí bezproblémovou integraci.
Ještě lepší konektivita
Konektivita je u přístroje určeného pro profesionální sportovní a zpravodajské fotografy zcela zásadní. Kabelový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi 3 pro připojení do počítačové sítě a komunikaci s notebooky a mobilními zařízeními umožňuje snadné a rychlé sdílení snímků. Fotoaparát je také kompatibilní s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer. Kromě toho je vybaven novými sáňkami s napájením a datovou komunikací pro připojení nového příslušenství jako je Speedlite transmitter, Multi-Function Shoe adaptér, XLR adaptér, mikrofon a držák smartphonu. 
Klíčové vlastnosti

nový skládaný snímač typu BSI CMOS vyvinutý společností Canon
stabilizovaný snímač s kompenzací až 8 EV
30 sn./s při AF/AE se sledováním objektu
automatické ostření se sledováním objektu – pro fotografování lidí, zvířat (včetně ptáků) a motoristických sportů (automobilové a motocyklové závody)
podpora interního záznamu převzorkovaného 4K nebo RAW a Canon Log 3
výběr ostřícího bodu pohybem oka 
ostření při úrovni osvětlení -7,5 EV
automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS
utěsnění proti prachu a vlhkosti totožné s řadou EOS-1D
duální slot na SD a CFExpress karty
wifi 5GHz

Canon RF 15-35mm f/2,8 L IS USM
Canon RF 15-35mm f/2,8 L IS USM širokoúhlý objektiv se stabilizací obrazu a ultrasonickým zaostřovacím motorem. Objektiv řady L je z prémiových materiálů a utěsněný proti vlhkosti a prachu. RF 15-35mm F2,8 L IS USM má 2 členy s velmi nízkým rozptylem a 3 asférické členy z litého skla.  sférické aberace a zkreslení a zlepšují ostrost a přesnější kresbu. 3 UD - členy s velmi nízkým rozptylem pomáhají minimalizovat chromatické aberace a barevné lemování, poskytují tak lepší čistotu a barevnou přesnost obrazu. Ochranné povlaky na předním členu snižují přichytávání nečistot, otisků prstů a mastnoty. RF 15-35 umožňuje v celém rozsahu ohniskových vzdáleností pořizovat vysoce kontrastní, rovnoměrně ostré snímky.
Zobrazit více

Parametry

Optický stabilizátor obrazu ano
Otočný ano
Typ hledáčku Elektronický
Velikost displeje 3.2 palce
Výklopný ano
Samospoušť ano
České menu ano
Hledáček ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Canon
Rozlišení 24 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače Full Frame / FX
Typ snímače CMOS
Hmotnost 822 g
Materiál těla Slitina
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Videosekvence ano
Frekvence snímků videa 120 fps
4K video ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
Bluetooth ano
GPS ano
WiFi ano
Formát snímku HEIF
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud