Canon EOS R6 Mark II

97 %
Stars
(16 hodnocení)

Canon EOS R6 Mark II s objektivem 24-105mm f/4-7.1 IS STM EOS R6 Mark II je nejrychlejší a nejpokročilejší plnoformátová bezzrcadlovka průkopnického systému EOS R pro fotografickou a filmovou práci.       Hlavní přednosti: Snímač typu CMOS s rozlišením 24 MPix s citlivostí ISO 100 až 102 400 (rozšíření 50 až 204 800) Stabilizovaný snímač s nejúčinnější duální stabilizací obrazu na světě (až 8 EV) Automatické ostření s využitím umělé inteligence (detekce očí, osob, zvířat, vozidel, letadel,... Celý popis

Koupit za 57 490 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Canon EOS R6 Mark II s objektivem 24-105mm f/4-7.1 IS STM
EOS R6 Mark II je nejrychlejší a nejpokročilejší plnoformátová bezzrcadlovka průkopnického systému EOS R pro fotografickou a filmovou práci.

 

 

 

Hlavní přednosti:

Snímač typu CMOS s rozlišením 24 MPix s citlivostí ISO 100 až 102 400 (rozšíření 50 až 204 800)
Stabilizovaný snímač s nejúčinnější duální stabilizací obrazu na světě (až 8 EV)
Automatické ostření s využitím umělé inteligence (detekce očí, osob, zvířat, vozidel, letadel, vlaků)
Elektronický hledáček s rychlou odezvou a rozlišením 3,69 mil bodů
Snížení rolling shutter efektu (oproti modelu EOS R6)
Rychlost snímání 40 sn./s při elektronické závěrce a 12 sn./s při použití mechanické závěrky
Profesionální kvalita videa až 6K RAW / 4K UHD (4K/60p bez ořezu při použití AF)
Dva sloty na paměťové karty UHS-II SD
3,0" otočné a dotykové LCD s rozlišením 1,62 milionu bodů
Odolné tělo s utěsněním proti prachu a vodě

 

EOS R6 II je jediný fotoaparát ve své třídě, který dokáže snímat video ve formátu 4K 60p UHD na plnou šíři snímače se současným automatickým ostřením Dual Pixel CMOS AF II. Druhým prvenstvím je nejvyšší rychlost snímání na elektronickou závěrku v rámci Full Frame bezzrcadlovek Canon – úctyhodných 40 snímků za sekundu! Stabilizace snímače je navíc celosvětově bezkonkurenční a můžeme potvrdit, že hodnot až 8 EV, ve spojení s vybranými objektivy se stabilizací, lze opravdu reálně dosáhnout.
Obrazová kvalita je výtečná a opět se posunula i vysoká odolnost proti výskytu rušivého šumu při použití vysokých citlivostí. Při prvním testování nás nadchnul autofokus (jak jednorázový, tak průběžný), který se efektivně "chytá" i v šeru. Narostla výdrž akumulátoru na 760 snímků dle metodiky CIPA na jedno nabití (Mark I verze 510 snímků). Potěšil přesun ON/OFF páčky na pravou stranu přístroje. Díky sérii mnoha znatelných vylepšení se stává z přístroje vysoce účinný nástroj pro vaši kreativní tvorbu.

Bezkonkurenční ostrost
EOS R6 Mark II využívá tutéž technologii procesoru DIGIC X, který se stal jádrem modelů EOS R5, EOS R6 a oblíbeného EOS-1D X Mark III. Procesor spolupracuje se snímačem typu CMOS s rozlišením 24,1 milionu bodů. To vše spolu s novou generací technologie automatického ostření se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF II zvyšuje rychlost a spolehlivost na bezkonkurenční úroveň.
EOS R6 Mark II dokáže sledovat a udržet zaostřené objekty i při pohybu po scéně. Pomocí vylepšené umělé inteligence s hloubkovým učením rozpoznává osoby, vozidla - nyní včetně letadel a vlaků – a zvířata, jejichž řady se nově rozrostly o koně a zebry . Typ objektu, který má být detekován, lze zvolit v nabídce, nebo je možné ponechat detekci na automatice podle toho, v jakých situacích fotograf pracuje. U funkce sledování očí může uživatel zvolit, které oko (levé nebo pravé) má mít při ostření prioritu, a nelze-li oči detekovat, EOS R6 Mark II se namísto toho zaměří na obličej. I když se fotografovaná osoba na moment odvrátí, systém stále sleduje její hlavu, a pokud není hlava viditelná, sleduje tělo.
EOS R6 Mark II se může pochlubit nejúčinnější stabilizací obrazu na světě, a to až o 8 expozičních hodnot . S využitím kombinovaného systému stabilizace – v objektivu a v těle přístroje – umožňuje fotografovat dlouhé expozice z ruky s extrémní čistotou a ostrostí. Fotografové mohou zachytit celkovou atmosféru bez ohledu na podmínky – díky schopnosti ostřit bez záchvěvů při hladině osvětlení až -6.5EV a rozsahu citlivosti až do ISO 102 400.
 

Nový rychlostní rekord systému EOS R
EOS R6 Mark II je dosud nejrychlejším modelem řady EOS společnosti Canon . Dokáže nepřetržitě snímat rychlostí až 40 snímků za sekundu - s možností volby 20 snímků za sekundu nebo 5 snímků za sekundu u elektronické závěrky – a až 12 snímků za sekundu u mechanické závěrky. Umožňuje tedy zachytit okamžiky, které lidské oko sotva zaznamená. Ve srovnání s modelem EOS R6 nový senzor omezuje zkreslení obrazu při snímání vlivem tzv. efektu rolling shutter, takže je možné používat elektronickou závěrku ke zmrazení rychle se pohybujících objektů.
 

EOS R6 Mark II vychází vstříc potřebám fotografů také možností záznamu před stiskem spouště v režimu RAW Burst s půlsekundovým předstihem, což představuje velkou výhodou při fotografování nepředvídatelných objektů, od tenistů po batolata. Režim RAW Burst snímá nepřetržitě rychlostí 30 snímků za sekundu až 191 snímků, které zaznamenává do jediného souboru CR3, vše při automatickém ostření se sledováním objektu. Jednotlivé snímky lze následně extrahovat pomocí softwaru Canon Digital Photo Professional nebo ve fotoaparátu a uložit je samostatně ve formátu JPEG, HEIF nebo RAW.
 

 
 
Zdokonalené možnosti filmování podle požadavků uživatelů
EOS R6 Mark II je jediný fotoaparát ve své třídě, který dokáže snímat video ve formátu 4K 60p UHD na plnou šíři snímače se současným automatickým ostřením Dual Pixel CMOS AF II. Všechny záběry ve 4K vznikají převzorkováním z 6K výstupu ze snímače, jeho výsledkem je vynikající obrazová kvalita. Pro nezávislé filmaře, kteří požadují ještě lepší výsledky, nabízí EOS R6 Mark II výstup 6K RAW prostřednictvím HDMI, který lze zaznamenat na rekordér Atomos Ninja V+ ve formátu ProRes RAW. Tím získávají detailněji prokreslený obraz a možnost v postprodukci upravovat parametry jako například vyvážení bílé.
V režimu videa je možné aktivovat záznam v předstihu 3 nebo 5 sekund – v takovém případě fotoaparát v pohotovostním režimu nepřetržitě snímá, takže umožňuje zachytit akci ještě před stisknutím spouště. Ideální pro neopakovatelné okamžiky nebo nepředvídatelné scény.
EOS R6 Mark II má vylepšenou konstrukci elektronických obvodů umožňující delší dobu nahrávání, a to více než 40 minut převzorkovaného videa ve 4K 60p nebo až 6 hodin 4K 30p v závislosti na okolní teplotě, místu na paměťové kartě a životnosti baterie. Byl tedy odstraněn dřívější limit 29 minut 59 sekund maximální délky záznamu.
Inovativní fotoaparát EOS R6 Mark II umožňuje tvůrcům obsahu uspokojovat rostoucí poptávku po atraktivních statických snímcích a videu. Dokáže mimo jiné produkovat působivé zpomalené záběry s podporou AF ve formátu Full HD rychlostí až 179,82 snímků za sekundu. Při filmování lze použít tzv. false calours barvy jako vodítko pro úpravu expozice. Tato funkce je obzvlášť užitečná za podmínek, při nichž obvykle vznikají přepaly. Díky podpoře HDR podle standardů PQ spolu s populární gama křivkou Canon Log 3 mohou filmaři zachytit působivé, realistické video a využít širší možnosti tvůrčího vyjádření, aby diváka vtáhli do obrazu. Při použití s podporovanými objektivy EOS R6 Mark II také kompenzuje změny velikosti objektu při přeostření, tzv. focus breathing, které působí rušivě obzvlášť při filmování.
 
 
 

 

Inteligentní připojení pro dodávání obsahu
Díky aktualizovanému Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) lze EOS R6 Mark II snadno připojit k chytrému telefonu a sítím a sdílet nebo přenášet soubory vysokou rychlostí přes FTP/FTPS/SFTP – což usnadňuje úpravy a předávání snímků i v terénu. Fotoaparát lze také dálkově ovládat pomocí aplikací Camera Connect a EOS Utility při propojení s počítačem PC nebo Mac, případně chytrým telefonem přes Wi-Fi nebo vysokorychlostní USB-C. Pro poloprofesionální fotografy a tvůrce obsahu je odevzdávání díla stejně důležité jako snímání obrazu a videa. EOS R6 Mark II podporuje automatický přenos obrazových souborů ze zařízení na cloudovou platformu image.canon, odkud je lze snadno sdílet a tisknout.
EOS R6 Mark II lze užívat jako webovou kameru na počítačích PC a Mac s aplikacemi pro videohovory, jako je Skype, Zoom nebo Teams, aniž by bylo nutné instalovat další software. Tato funkce plug-and-play pracuje se standardními ovladači USB Video Class (UVC) a USB Audio Class (UAC), které jsou součástí operačních systémů Windows a macOS. Fotoaparát poskytuje lepší kvalitu obrazu ve srovnání se standardními počítačovými webkamerami, což je ideální k vytvoření dobrého dojmu při videohovorech.
 
Nástroj k vyjádření tvůrčího záměru
EOS R6 Mark II zachovává komfortní a ergonomické ovládání přístrojů systému EOS a EOS R, takže přechod na nový model bude pro stávající uživatele zcela snadný. Multifunkční sáňky s rozhraním nové generace umožňují užívat fotoaparát EOS R6 Mark II s novou řadou příslušenství včetně nově uvedeného blesku SPEEDLITE EL-5. Toto příslušenství lze použít bez kabelů a v některých případech i bez baterií.
Tělo je vysoce odolné, jak je u přístrojů značky Canon zvykem, a dokáže vzdorovat nepříznivým povětrnostním podmínkám. Elektronický hledáček s vysokým rozlišením 3,69 milionu bodů a snímkovou frekvencí 120 sn./s poskytuje křišťálově čistý obraz při fotografování i filmování. Mimoto EOS R6 Mark II zdědil od modelu EOS R3 asistenční funkci zobrazení imitujícího optický hledáček, která poskytuje přirozený obraz s detaily ve stínech i světlech, s dobrou viditelností v tmavých oblastech a gradací. EOS R6 Mark II je také kompatibilní se stejnými bateriemi LP-E6 a bateriovým gripem jako užívá model EOS R6, ale s výdrží baterie prodlouženou přibližně o 50 % při použití LCD displeje.
 

Aplikace Canon Camera Connect
Vedle uvedení fotoaparátu EOS R6 Mark II společnost Canon oznamuje také aktualizaci aplikace Camera Connect, která má nový vzhled, vylepšené připojení a jednoduché ovládání. Třetí verze z aplikace vytváří centrální portál, odkud má uživatel snadný přístup k dalšímu softwaru a službám společnosti Canon, včetně aplikace pro tisk nebo cloudové služby image.canon. Z aplikace mohou uživatelé připojit svůj fotoaparát Canon k chytrému telefonu nebo tabletu a užívat je jako dálkové ovládání, upravovat, stahovat a sdílet snímky v terénu, a dokonce stahovat aktualizace firmwaru pro svůj fotoaparát .
Zobrazit více

Parametry

Počet přednastavených scén 8
Samospoušť ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Podpora přímého tisku ano
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
Režim 3D fotografie ne
Hledáček ano
Dětský ne
Nejkratší čas 1 / 16000 s
Nejdelší čas 30 s
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa MP4
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Napájení Dobíjecí baterie (LP-E6NH)
Výrobce Canon
Rozlišení 24.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Typ snímače CMOS
Výška 98.4 mm
Šířka 138.4 mm
Hloubka 88.4 mm
Hmotnost 588 g
Dálkové ovládání ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
GPS ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 6000 x 4000 pixelů
Maximální citlivost (ISO) 100
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud