FujiFilm X100VI

68 %
Stars
(1 hodnocení)

Skvělý senzor X-Trans CMOS 5 HR Fujifilm X100VI je vybavený senzorem X-Trans CMOS 5 HR s přibližně 40,2 Mpx. Senzor má impozantní strukturu pixelů, která umožňuje efektivně zachytit více světla než jakýkoli předchozí fotoaparát řady X100, a ISO 125, které bylo na předchozím modelu ( X100V) pouze možností rozšířené citlivosti, je nyní na X100VI nativní. Tento fotoaparát navíc obsahuje algoritmus predikce spolehlivého automatického zaostření i při kontinuálním záznamu pohybujících se předmětů. X100VI... Celý popis

Koupit za 45 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Skvělý senzor X-Trans CMOS 5 HR
Fujifilm X100VI je vybavený senzorem X-Trans CMOS 5 HR s přibližně 40,2 Mpx. Senzor má impozantní strukturu pixelů, která umožňuje efektivně zachytit více světla než jakýkoli předchozí fotoaparát řady X100, a ISO 125, které bylo na předchozím modelu ( X100V) pouze možností rozšířené citlivosti, je nyní na X100VI nativní.
Tento fotoaparát navíc obsahuje algoritmus predikce spolehlivého automatického zaostření i při kontinuálním záznamu pohybujících se předmětů. X100VI používá detekci předmětů AF procesoru X-Processor 5 pro přesné sledování široké škály předmětů. S pomocí AI technologie Deep-learning detekuje zvířata, ptáky, auta, motorky, kola, letadla, vlaky, hmyz a drony.
 
 
20 režimů filmové simulace
Šestá generace řady X100 je vybavena celkem 20 režimy filmové simulace, včetně nového režimu „REALA ACE“, který dává fotkám širokou škálu tónů. Režim „REALA ACE“ nabízí věrnou reprodukci barev a vysoký kontrast tonality, což jej činí vhodným pro snímání nejrůznějšách předmětů a situací.
Vestavěná stabilizace obrazu
Fujifim X100VI je první fotoaparát v řadě X100, který zahrnuje funkci stabilizace obrazu v těle s až 6,0 kroky na 5 osách. Nově vyvinutý systém zajišťuje mírné zvýšení hmotnosti a velikosti ve srovnání s předchozími modely, ale bez kompromisů v oblasti mobility.
Hybridní hledáček
Pokročilý hybridní hledáček umožňuje uživateli volně přepínat mezi optickým hledáčkem (OVF) a elektronickým hledáčkem (EVF). EVF je vybaven OLED panelem s vysokým rozlišením s přibližně 3,69 miliony body, čímž se zvyšuje pohlcující zážitek z focení.
„Elektronický dálkoměr" (ERF) je funkce, která do optického hledáčku (OVF) přidává malý elektronický hledáček (EVF), který zobrazuje ostřící bod, umožňuje zvětšení, kontrolu zaostření a expozice. ERF funkce je velmi vhodná pro akční fotografii, street fotografii apod.
 
 
Kvalitní vida v 6,2K rozlišení při 30P
Poprvé v řadě X100 je X100VI schopný nahrávat videa až ve 6,2K při 30 snímcích za sekundu v 10bitové barevné hloubce, spolu s režimem 4K HQ, který přečítává 6,2K záznam pro vynikající 4K výstup. Jsou také k dispozici videa s vyšší snímkovou frekvencí, a to ve 4K 60 snímcích za sekundu nebo FullHD 240 snímcích za sekundu.
Fotoaparát je také vybaven funkcí sledování AF během natáčení. Podporuje Frame.io Camera to Cloud  - umožňuje tak uživatelům se bezdrátově připojit a přihlásit se na Frame.io a automaticky nahrávat fotky a videa okamžitě po vytvoření.
 
Elegantní design
Pro horní a dolní povrchy těla Fujifilm X100VI byl použit hliník - ten zajišťuje kvalitní vzhled. Ultra tenký naklápěcí LCD monitor  lze uložit do plně rovné polohy. Stylový, integrovaný design těla navíc umožňuje různé styly snímání, od vysokých po nízké úhly. 
 
 
Objektiv Fujinon 23mm f/2
Objektiv Fujinon 23mm f/2 fotoaparátu X100IV nabízí přepracovaný optický design zahrnující dva asférické prvky pro zlepšenou ostrost a jasnost snímků díky redukci sférických aberací a zkreslení.
S ekvivalentem 35mm full frame záznamu zvládá objektiv světlé podmínky a umožňuje mělkou hloubku ostrosti. Když je dostatek světla, vestavěný 4bodový ND filtr lze také použít pro větší kontrolu nad expozicemi a lepší práci s mělkou hloubkou ostrosti. I když je objektiv pevné ohniskové vzdálenosti, Fujifilm X100VI integruje digitální telekonvertor s nastavením 1,4x a 2x, který simuluje vzhled práce s delšími ohniskovými vzdálenostmi 49 mm a 70 mm.

Kompaktní fotoaparát FUJIFILM X100VI nabízí vynikající kvalitu obrazu, kompaktní velikost a lehké tělo, spolu s legendární technologií reprodukce barev Fujifilm. Jedná se o šestou generaci modelu v řadě X100. Při zachování oblíbeného designu a kompaktní velikosti je X100VI vybaven novým senzorem X-Trans™ CMOS 5 HR o rozlišení 40,2 Mpx a vysokorychlostním obrazovým procesorem X-Processor 5 . Fotoaparát disponuje nově vyvinutou pětiosou stabilizací snímače IBIS v těle.
Zobrazit více

Parametry

Optický zoom 2 x
Napájení Akumulátor
Výrobce Fujifilm
Rozlišení 40 Mpix
Typ fotoaparátu kompakty
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Min. ohnisková vzdálenost 23 mm
Max. ohnisková vzdálenost 23 mm
Min. vzdálenost v Makro režimu 10 cm
Možnost předsádek ano
Maximální clona 16
Samospoušť ano
NFC ne
Hmotnost 521 g
Materiál těla Slitina
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Typ hledáčku Optický i Elektronický
Velikost displeje 3 palce
Výklopný ano
Formát videa H.264, H.265, AVC-LongG
Formát snímku HEIF
Externí blesk ano
Bluetooth ano
GPS ne
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud