BS Acoustic Sonus100

0 %
Stars
(0 hodnocení)

Dvoupásmová reprosoustava SONUS 100B od výrobce BS ACOUSTIC za velmi příznivou cenu! Jako základ tu slouží reprobox vyrobený přímo z MDF desek, který je navíc potažen fólií s věrnou imitací dřeva. Tím hlavním je pak skvělý středobasový reproduktor s 6,5" kevlarovou membránou. Středobasu pak sekunduje výškový reproduktor s 0,5" kopulkou a ferrofluidovým chlazením cívky. Výsledkem je na svou cenovou třídu bohatý a přesný zvuk. PŘEDNOSTI REPROSOUSTAV - Skvělá ozvučnice z bytelné MDF desky - Středobasový... Celý popis

Koupit za 2 530 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Dvoupásmová reprosoustava SONUS 100B od výrobce BS ACOUSTIC za velmi příznivou cenu! Jako základ tu slouží reprobox vyrobený přímo z MDF desek, který je navíc potažen fólií s věrnou imitací dřeva. Tím hlavním je pak skvělý středobasový reproduktor s 6,5" kevlarovou membránou. Středobasu pak sekunduje výškový reproduktor s 0,5" kopulkou a ferrofluidovým chlazením cívky. Výsledkem je na svou cenovou třídu bohatý a přesný zvuk.

PŘEDNOSTI REPROSOUSTAV

- Skvělá ozvučnice z bytelné MDF desky

- Středobasový reproduktor se skvělou 6,5" kevlarovou membránou

- Výškový reproduktor s 0,5" kopulkou a ferrofluidovým chlazením cívky

- Elegantní design s věrným vzhledem dřeviny

- Na zadní stěně hák pro instalaci na zeď

- Terminál s kovovými banánky

- Odnímatelný přední panel

- Cena za kompletní pár ozvučnic

TECHNICKÉ PARAMETRY

- Citlivost 87 dB

- Výkon 90 Watt RMS / 130 Watt MAX

- Rozsah od 60 do 20 000 Hz

- Impedance 8 Ohm

 

ČASTÉ DOTAZY NA REPROSOUSTAVY

CO JE TO PASIVNÍ A AKTIVNÍ REPROSOUSTAVA?

Základní rozdělení reprosoustav dle použitého zesilovače.

Pasivní reprosoustava potřebuje pro své vybuzení externí zesilovač, většinou pak například receiver. Ten musíte dále vybírat dle výkonnosti a impedance.

Aktivní reprosoustava má tento zesilovač zabudovaný v sobě a není potřeba žádného dalšího zesilovače či receiveru.

CO JE TO FREKVENČNÍ ROZSAH?

Frekvenční rozsah u reproduktorů udává, od jak hlubokých basů až po jak vysoké tóny dokáže reprosoustava zahrát. Těmi nejspodnějšími hranicemi jsou 20 – 100 Hz, což je doménou zejména pro subwoofery. Pokud požadujete hutný bas u běžné reprosoustavy, vhodná spodní frekvence by měla být alespoň 40 až 60 Hz. Frekvence do cca 150 Hz navíc nemusí být směřovány k posluchači, jelikož lidské ucho nerozezná, odkud tóny přichází.

Horní hranicí reprodukující výškové tóny je pak alespoň 20 000 Hz. Udává se, že tato hodnota je maximální slyšitelná pro běžného člověka. Vyšší hodnoty jsou spíše marketingovým tahem a nejsou příliš podstatné. Frekvence nad 150 Hz musí být směrovány k posluchači přímo.

Nejdůležitější u reprosoustav je pak průběh frekvence mezi 200 až 5000 Hz, v tomto pásmu probíhá běžná řeč a je pro lidské ucho nejcitlivější.

CO JE TO CITLIVOST?

Citlivost reprosoustavy by pro vás měla být důležitá především při výběru pasivních reprosoustav a při použití slabšího zesilovače. Čím vyšší vyberete citlivost audio sestavy, tím více nahlas budou reproduktory hrát při stejném vybuzení zesilovačem. Příkladově a laicky řečeno, při použitém zesilovači 50 Watt RMS bude reproduktor s 90dB hrát podstatně hlasitěji než s 85dB.

JAK SE VYZNAT V UVEDENÉM VÝKONU?

Většina nepoctivých prodejců používá magické hodnoty Watt uvedené v různých metodách měření. V audio světě by vás měla zajímat jen jedna hodnota, která je napříč všemi výrobci porovnatelná. Tou je udaný příkon Watt RMS. Této hodnoty je dosaženo dlouhodobě a konstantně a vychází ze stejného procesu měření. Dalším údajem Watt MAX je schopnost reproduktoru tento příkon přenést na velmi malou chvilku. V konečném důsledku tato hodnota není příliš důležitá a doporučujeme se řídit hodnotou Watt RMS.

JAKÁ KONSTRUKCE JE PRO MĚ NEJVHODNĚJŠÍ?

V zásadě se na trhu objevují jen dva typy konstrukcí reprosoustav – uzavřená a bassreflexová.

Uzavřená konstrukce se vyznačuje přesnou, více přirozenou a rychlou reprodukcí, která navíc potřebuje menší objem reproboxu. Nevýhodou je menší síla v basovém spektru, která musí být vybuzena jedině větším reproduktorem.

Bassreflexová je pak výrazně složitější, protože potřebuje mít přesně naladěný a vyměřený basový nátrubek v reproboxu. Před ani za tímto nátrubkem nesmí být překážka například v podobě zdi alespoň ve vzdálenosti průměru nátrubku. Výhodou je živý, úderný a hutný tón, který i z menších reproduktorů a ozvučnic dokáže dostat velmi solidní spodní tóny.

CO JE TO IMPEDANCE A JAK VYBRAT TU SPRÁVNOU?

Impedance je odpor použité reprosoustavy uvedený v Ohmech. To vás musí zajímat jen v případě nákupu pasivní reprosoustavy, kterou je potřeba připojit k externímu zesilovači či receiveru. Tato impedance se pak musí shodovat s impedancí použitého zesilovače či receiveru. Je možné použít na reprosoustavě také nižší impedanci jak na zesilovači, opačně se to ale spíše nedoporučuje (je běžné zapojit 6 Ohmový audio set na 8 Ohmový zesilovač).

CO TO JSOU FREKVENČNÍ PÁSMA?

Většinou platí, že každý reproduktor je určen k reprodukci jednoho pásma. V případě 2 pásmového reproboxu je pak obvyklé použití středobasového reproduktoru pro basové a středové pásmo a výškového reproduktoru pro středové a vysokotónové pásmo. Tyto pásma jsou výhybkou oddělena a nedovolují reproduktoru přehrávat ty tóny, které by neuměly efektivně reprodukovat.

Větší počet pásem pak většinou znamená lepší rozprostření výkonu na ty části měniče, ve kterých je nejefektivnější a naopak potlačuje ta pásma, ve kterých reproduktor ztrácí především na kvalitě reprodukce.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce BS Acoustic
Pasivní ano
Citlivost 87 dB
Výkon RMS 60 W

Články odjinud