Djeco Čarodějky

93 %
Stars
(46 hodnocení)

- osvědčená klasika, která baví - postav svůj zámek - sbírej diamanty  - snaž se vyhnout čarodějnici - pokoušej svoje štěstí - pro děti od 5 let, zvládnou i šikovné 4 leté - baví děti i dospělé Čarodějky Diamoniak Kupujte a vyměňujte dílky zámku, které vám chybí a chraňte se před útoky čarodějek. Vaším úkolem je sestavit zámek z šesti karet stejné barvy. Hra pracuje se zábavným principem "push your luck", nebo-li pokoušej svoje štěstí. Hráč může tahat karty z balíčku tak dlouho, jak chce,... Celý popis

Koupit za 225 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

- osvědčená klasika, která baví

- postav svůj zámek

- sbírej diamanty 

- snaž se vyhnout čarodějnici

- pokoušej svoje štěstí

- pro děti od 5 let, zvládnou i šikovné 4 leté

- baví děti i dospělé

Čarodějky Diamoniak

Kupujte a vyměňujte dílky zámku, které vám chybí a chraňte se před útoky čarodějek.

Vaším úkolem je sestavit zámek z šesti karet stejné barvy. Hra pracuje se zábavným principem "push your luck", nebo-li pokoušej svoje štěstí. Hráč může tahat karty z balíčku tak dlouho, jak chce, riskuje tak ale, že narazí na čarodějnici.

Doporučený věk pro tuto hru je 5 let, nicméně z naší zkušenosti víme, že zvládnou i 4 letí hráči.

Hra funguje na stejném principu jako Útok pirátů (Piratatak), jen jsou zde ilustrace bližší holčičkám.

Jak se hraje

V každém kole si ze společné hromádky hráč na tahu dobere minimálně jednu kartu. Pokud chce, může dobírat dál. Vyhrává hráč, který jako první postaví zámek jedné barvy.

Pokud v balíčku objeví:

- zámek - pokud hráč ještě nezačal stavět, musí si kartu nechat a začít stavět zámek této barvy (pokud už někdo jiný tuto barvu neskládá). Hráč může stavět zámek pouze jedné barvy. Když narazí na zámek s jinou barvou než sbírá, odloží si ji vedle sebe a může ji později použít během hry. Pokud hráč narazí na zámek, v dobírání karet může libovolně pokračovat.

- diamant - ve hře funguje jako platidlo. Když hráč nasbírá 3 diamanty, může si jednou za kolo koupit kartu zámku od spoluhráčů. Pokud si kartu koupí nesmí pokračovat v dobírání. Pokud hráč diamant pouze najde, ale nepoužije, může v dobírání karet pokračovat.

- čarodějka - najde-li hráč čarodějku, musí ji + další 3 karty odhodit. Když má hráč méně než 3 karty, vrátí vše co má a hraje další hráč.

- víla - najde-li hráč vílu, dá si jí stranou a může ji použít později, když se mu to bude hodit. Například ji vyměnit za 3 karty, kterých by se musel kvůli čarodějce vzdát. Pokud hráč narazí na vílu, v dobírání karet může libovolně pokračovat.
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Djeco
Počet hráčů 2 - 4
Věk od 5 let
Značka Djeco

Články odjinud