Elac Debut B6.2

97 %
Stars
(6 hodnocení)

Pod modelovou řadou Debut Line se podepsal renomovaný konstruktér Andrew Jones. Celá serie vznikla v Kalifornii a skutečně stanovuje nové standardy provedení a kvality zvuku. Každý reproduktor může dělat mnohem víc než jen splnit požadavky. Každý reproduktor této řady přináší udivující rozsah a beze zbytku plní svou úlohu od sterea až po prostorový zvuk domácího kina. Zaposlouchejte se do regálovek Elac Debut B6.2 je skvělou volbou pro vícekanálové systémy a kritické posluchače hudby, kteří hledají... Celý popis

Koupit za 8 989 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Pod modelovou řadou Debut Line se podepsal renomovaný konstruktér Andrew Jones. Celá serie vznikla v Kalifornii a skutečně stanovuje nové standardy provedení a kvality zvuku. Každý reproduktor může dělat mnohem víc než jen splnit požadavky. Každý reproduktor této řady přináší udivující rozsah a beze zbytku plní svou úlohu od sterea až po prostorový zvuk domácího kina.

Zaposlouchejte se do regálovek

Elac Debut B6.2 je skvělou volbou pro vícekanálové systémy a kritické posluchače hudby, kteří hledají vynikající regálový reproduktor se skutečným výkonem. I když je tato regálovka největší z 3 provedení, doporučujeme pro větší místnost přidání Debut subwoofer, v ten moment máte plnohodnotný širokopásmový systém.

Osazena je jedním výškovým měničem 25 mm s textilní kalotou a jedním reproduktorem 165 mm s membránou utkanou z aramidových vláken. Aramid je syntetický materiál používaný v leteckém průmyslu a v armádě. Pohledem dovnitř zjistíme, že se vlastně jedná o dvě nezávislé reprosoustavy v jedné ozvučnici. Kabinet je totiž neprodyšně rozdělen přepážkou. Celá masivní MDF konstrukce je navíc místy vyztužená tak aby bránila nechtěným vibracím. Samotný povrch skříně chrání pevná luxusní vinylová matná folie a odnímatelná mřížka kovová mřížka potažená látkou. Umístění až ke stěně dovolí najít ten nejvodnější prostor, samotný bassreflex je umístěn na spodní přední straně.

Ve světě stále se měnících značek, produktů a trendů, navazuje ELAC na své dědictví a odkaz, aby se zasadil přemýšlet nad současností. To je ELAC, založený na závazku co nejlepšího zvuku na světě.  Vše začalo dne 1. září 1926 v německém městě Kiel, kdy byl založen Electroacustic GmbH se záměrem na rozvoj sonar technologie a výzkum signálních a zvukových kanálů ve vzduchu a ve vodě.

 

Co o něm již napsali?

HiFi Choice

„Aktualizovaná řada ELAC Debut 2.0 skvěle funguje a B6.2 můžeme vřele doporučit. V některých nahrávkách je cítit mírná převaha středů, což znamená, že je potřeba pečlivějšího sladění se zesilovačem a zdrojem, aby příliš nevyčnívaly. Ale jakmile objevíte tu správnou kombinaci, nabídnou vám za vaše peníze opravdu úžasný stereofonní zvuk, při kterém se vám i srdce rozezpívá.“

HiFi Journal

"Při ceně € 349,- za pár jsou B6.2 v kategorii policových reprosoustav jednoznačně tajným favoritem. Za svoje peníze získáte velmi kvalitní regálové reproduktory, které po vizuální stránce nenastaví nové standardy, ale zato jejich zvuk je více než přesvědčivý. V této cenové kategorii jsou pro nás Debut B6.2 referenční reprosoustava. Elacu gratulujeme k nevyššímu ocenění."
Zobrazit více

Parametry

Výrobce Elac
Konstrukce regálové
Citlivost 87 dB
Výkon RMS 120 W
Výškové ano

Články odjinud