V ospalém městě Arkham v Massachusetts se malá skupinka neohrožených vyšetřovatelů snaží rozkrýt podstatu zlověstné hrozby ohrožující lidstvo. Avšak pozor! V tajemných říších se skrývá nespočet hrůz. Vyšetřovatelé musí být opatrní, v sázce totiž není nic menšího než jejich křehká příčetnost. Arkham Horror: karetní hra je kooperativní Living Card Game (LCG), ve které se jeden až čtyři vyšetřovatelé společně snaží odhalit tajemné záhady a konspirace. Zároveň se při tom musí vypořádat s osobními démony,... Celý popis

Koupit za 1 709 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

V ospalém městě Arkham v Massachusetts se malá skupinka neohrožených vyšetřovatelů snaží rozkrýt podstatu zlověstné hrozby ohrožující lidstvo. Avšak pozor! V tajemných říších se skrývá nespočet hrůz. Vyšetřovatelé musí být opatrní, v sázce totiž není nic menšího než jejich křehká příčetnost.

Arkham Horror: karetní hra je kooperativní Living Card Game (LCG), ve které se jeden až čtyři vyšetřovatelé společně snaží odhalit tajemné záhady a konspirace. Zároveň se při tom musí vypořádat s osobními démony, kteří je dlouho pronásledují.

Každý hráč se ujme role jednoho vyšetřovatele a okolo jeho schopností si postaví svůj vlastní balíček. Několik vzájemně propojených scénářů tvoří příběhovou kampaň, v rámci které je rozkrývána hlubší záhada.

V každém takovém scénáři vyšetřovatelé prochází a prozkoumávají různé hrozivé lokace, pátrají po stopách, díky kterým se posouvají v příběhu a snaží se porazit zrádné síly Mýtu nebo se jim vyhnout.

V rámci kampaně jednotliví vyšetřovatelé začínají chápat a získávají zkušenosti, díky kterým se mohou zlepšovat. Takto do svých balíčků dostávají silné karty vyšších úrovní. Avšak pozor: Čím více pronikáte do tajemného světa, tím větší riziko nepříčetnosti hrozí. Vyšetřovatelé se musí chránit před neustále se stahující smyčkou šílenství. Jejich snahou je přežít a vyřešit záhadu.

Obsah balení:
- 5 karet vyšetřovatelů
- 5 malých karet
- 111 karet scénáře
- 245 hracích karet
- 61 žetonů zdrojů
- 44 žetonů chaosu
- 27 žetonů strachu
- 40 žetonů zranění
- 57 žetonů stop/zkázy
- 1 průvodce kampaní
- 1 průvodce hrou
- 1 přehled pravidel

Počet hráčů: 1-4
Minimální věk: 14+
Délka hry: 45-180 minut

Karetní hra je v českém jazyce.

 
Zobrazit více

Parametry

Výrobce FFG
Počet hráčů 1 - 4
Věk od 14 let
Přibližná doba hraní 120 min
Série Arkham Horror
Značka ADC Blackfire
Rok vydání 2021

Články odjinud