FujiFilm X-T5

86 %
Stars
(11 hodnocení)

Fujifilm X-T5 tělo - stříbrný Fujifilm X-T5 byl vyroben s důrazem na původní myšlenku řady X - být lehkým kompaktním fotoaparátem s nejlepší možnou kvalitou obrazu, který spolu s klasickým ovládáním a designem nabízí pohodlný fotografický zážitek. X-T5, spolu s modelem X-H2, nabízí nejvyšší rozlišení fotografií v historii řady X - 40,2 Mpx snímač dokáže v kooperaci s funkcí posunu pixelů nabídnout snímky s rozlišením 160 Mpx. Fotoaparát nabízí video v rozlišení 6K, vestavěnou 5osou stabilizaci... Celý popis

Koupit za 45 490 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Fujifilm X-T5 tělo - stříbrný
Fujifilm X-T5 byl vyroben s důrazem na původní myšlenku řady X - být lehkým kompaktním fotoaparátem s nejlepší možnou kvalitou obrazu, který spolu s klasickým ovládáním a designem nabízí pohodlný fotografický zážitek.

X-T5, spolu s modelem X-H2, nabízí nejvyšší rozlišení fotografií v historii řady X - 40,2 Mpx snímač dokáže v kooperaci s funkcí posunu pixelů nabídnout snímky s rozlišením 160 Mpx. Fotoaparát nabízí video v rozlišení 6K, vestavěnou 5osou stabilizaci obrazu (IBIS) s účinkem až -7 EV, elektronickým hledáčkem s 3,69 Mpx a funkcí inteligentního rozpoznávání objektů.
Nový fotoaparát FUJIFILM X-T5 je dokonalým společníkem, který pokrývá širokou škálu fotografických stylů od pouliční/dokumentární fotografie, kde je velikost a hmotnost fotoaparátu velkou výhodou, až po krajinu a portrét, které vyžadují nejvyšší možnou kvalitu obrazu. X-T5 nabízí také 19 režimů simulace filmu, které věrně napodobují vzhled klasických filmových pásků, které společnost Fujifilm vyvíjí již více než 85 let. Reprodukujte klasické barvy a tóny, kterými je společnost Fujifilm známá, nebo přidejte vlastní umělecký záměr a začněte budovat svůj odkaz.

Klíčové vlastnosti:

APS-C snímač X-Trans CMOS 5 HR s rozlišením 40.2 Mpx bez optického low-pass filtru
X-Processor 5 s dvojnásobnou rychlostí zpracování oproti předchozí generaci
Vestavěná 5osá stabilizace obrazu (IBIS) s až sedmi stupni kompenzace
Rozpoznávání scén s technologií Deep Learning AI
Funkce Multi-Shot s rozlišením 160 Mpx
Rychlejší a citlivější automatické ostření
Automatické zaostřování se sledováním objektu s pěti vlastními programy a osobním režimem
Sériové snímání rychlostí 20 sn./sec. s elektronickou závěrkou a 15 sn./sec. s mechanickou závěrkou
Záznam videa v rozlišení 6K 30p a 4K 60p 4: 2:2 10bit interní na paměťovou kartu
Vysokorychlostní video Full HD až 240p
Interní formát videa: Komprese videa H.264 a H.265/HEVC
Simulace filmu ALL-intra a Long GOP
ETERNA a ETERNA Bleach Bypass s filmovým stylem
Výstup HDMI s možností výstupu ProRes Raw a Blackmagic Raw
F-Log2 profil barevné gradace pro maximální dynamický rozsah, až 13 kroků
Hybrid Log Gamma (HLG) Vstup pro mikrofon (3. 5 mm) a výstupem na sluchátka (adaptér USB-C je součástí dodávky)
Výklopný dotykový LCD displej o velikosti 3'' s rozlišením 1 840 000 bodů
Elektronický hledáček s rozlišením 3 690 000 bodů, 0,8x zvětšením a vysokou obnovovací frekvencí
Dva sloty pro paměťové karty SD/SDHC/SDXC s podporou UHS-II (Ultra High Speed Class 2)
Oblíbený režim simulace filmu Fujifilm funguje při fotografování i nahrávání videa
Wi-Fi pro bezdrátový přenos snímků a Bluetooth pro trvalé připojení k telefonu/tabletu s nízkou spotřebou energie. Možnost ovládat fotoaparát na dálku pomocí aplikace FUJIFILM Camera Remote
Výdrž akumulátoru: Normální režim cca 580 snímků, úsporný režim cca 740 snímků
Konstrukce utěsněná proti povětrnostním vlivům a prachu

Obrazový snímač s vysokým rozlišením 40,2 Mpx a Pixel Shift Multi-Shot pro 160 Mpx snímky
Díky novému snímači X-Trans CMOS 5 HR s rozlišením 40,2 Mpx a rychlému procesoru X-Processor 5 nabízí nový fotoaparát X-T5 nejvyšší kvalitu obrazu, jakou kdy fotoaparáty řady X měly. Nový obrazový snímač je vybaven vylepšeným algoritmem zpracování obrazu, který navzdory vysokému počtu pixelů zajišťuje nízkou úroveň šumu, a novou strukturou pixelů pro efektivní zachycení většího množství světla, což umožňuje použít jako výchozí citlivost ISO 125. V porovnání s předchozími generacemi lze také přesněji řídit expoziční čas, díky čemuž se nejrychlejší elektronická závěrka zlepšila o 2,5 kroku z předchozích 1/32 000 na 1/180 000 sec. Díky tomu mohou uživatelé fotografovat s nejširší clonou i za extrémně jasných světelných podmínek.
Funkce Pixel Shift Multi-Shot spočívá v tom, že stabilizace obrazu fotoaparátu (IBIS) se používá k posunu obrazového snímače a pořízení celkem 20 snímků, z nichž lze později pomocí specializovaného softwaru "Pixel Shift Combiner" vytvořit snímek s rozlišením přibližně 160 Mpx. Funkce Pixel Shift Multi-Shot přesně zachycuje informace o pixelech RGB v červených, zelených a modrých pixelech odděleně, čímž poskytuje nejvyšší možnou reprodukci barev i v těch nejmenších detailech.
Automatické ostření vyvinuté pomocí technologie hlubokého učení AI
Nový snímač s vysokým rozlišením má ve srovnání s předchozími modely větší počet pixelů s fázovou detekcí, což vede k přesnějšímu automatickému ostření u objektů s jemnou texturou, jako jsou krajiny a portréty. Procesor X Processor 5 má oproti předchozí generaci dvojnásobnou rychlost zpracování a funkci rozpoznávání objektů pro automatické zaostřování fotoaparátu vyvinutou pomocí technologie hlubokého učení AI, která působivě vyhledává a ukládá objekty. Automaticky zachycuje a ukládá nejen obličeje a oči, ale také zvířata, ptáky, auta, kola, letadla a vlaky.

Fotoaparát X-T5 podporuje obrazový formát HEIF, který poskytuje 10bitovou kvalitu obrazu v souborech, které jsou až o 30 % menší než standardní soubory JPEG, a v kombinaci s některými oblíbenými simulacemi filmů společnosti Fujifilm (19 kusů) rozšiřuje možnost pořizovat vysoce kvalitní snímky přímo z fotoaparátu. Automatické vyvážení bílé barvy fotoaparátu bylo rovněž vyvinuto s využitím technologie hlubokého učení AI, která rozšiřuje schopnost fotoaparátu určit vyvážení bílé barvy v obtížných situacích s různými typy světla.

4:2:2 10bitové video v 6K/30p
Obrazový snímač s vysokým rozlišením a nový procesor fotoaparátu umožňují interně nahrávat 10bitové video v rozlišení 4:2:2 v kvalitě 6K/30p s podporou různých kodeků (H.264 a H.265) a kompresních metod (ALL-intro a Long GOP). Fotoaparát X-T5 je vybaven režimem 4K HQ, ve kterém je díky převzorkování na 6K dosaženo velmi vysoké úrovně detailů. S profilem barevné gradace F-Log2 lze dosáhnout dynamického rozsahu až 13 stupňů. Výstup HDMI fotoaparátu umožňuje výstup 12bitového formátu ProRes Raw a Blackmagic Raw do externího záznamového zařízení s rozlišením až 6,2K/29,97p.

Nižší spotřeba energie procesoru X-Processor 5 v porovnání s dřívějším modelem v kombinaci s konstrukcí těla fotoaparátu, která odvádí teplo, prodlužuje maximální dobu záznamu až na přibližně 90 minut v rozlišení 6K/30P. Stejně jako u fotografické části fotoaparátu, i v režimu fotografování je k dispozici systém automatického zaostřování s rozpoznáváním objektů a působivým sledováním pohybujících se objektů.

Velký hledáček s vysokým rozlišením a vylepšená ergonomie
Elektronický hledáček fotoaparátu má rozlišení 3,69 Mpx, vysoké zvětšení (0,8x) a obnovovací frekvenci a také lepší viditelnost a menší zkreslení při pohybu očí. Fotoaparát X-T5 je vybaven pětiosou stabilizací obrazu (IBIS), která kompenzuje až o sedm stupňů delší časy závěrky a zlepšuje tak například podmínky pro nahrávání videa z ruky a fotografování při slabém osvětlení. Vylepšena byla také závěrka fotoaparátu, která zvládne až 500 000 expozic.

Tělo fotoaparátu má robustní konstrukci utěsněnou proti povětrnostním vlivům a zdědilo většinu ovládacích prvků z předchozích generací, mimo jiné s komplexnějšími a intuitivnějšími ovládacími prvky pro rychlost závěrky, citlivost ISO a kompenzaci expozice, které usnadňují sledování nastavení, i když je fotoaparát vypnutý. Fotoaparát X-T5 má přehledný přepínač pro přepínání mezi fotografováním a videem a samostatné nabídky podle toho, v jakém režimu je fotoaparát nastaven. Nyní můžete rychle přepínat mezi videem a fotografiemi při zachování nastavení a tlačítko rychlé nabídky (Q menu) je také přizpůsobeno zvolenému režimu snímání.

Byl vylepšen úchop fotoaparátu a některá tlačítka byla zvětšena, aby se lépe používala například při práci v rukavicích.

Třípalcový dotykový displej LCD má rozlišení 1,84 Mpx a lze jej naklápět ve třech směrech: nahoru a dolů při fotografování na šířku a nahoru při otočení na výšku.
Zobrazit více

Parametry

Nejkratší čas 1 / 180000 s
Nejdelší čas 30 s
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Zonální měření ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 6240 x 3510
Videosekvence ano
Formát videa MP4, MOV
Frekvence snímků videa 240 fps
Full HD video ano
4K video ano
Zvukové poznámky ne
Samospoušť ano
Závit na stativ ano
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
Režim 3D fotografie ne
Hledáček ano
Dětský ne
Napájení akumulátorové
Výrobce Fujifilm
Rozlišení 40.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 91 mm
Šířka 129.5 mm
Hloubka 63.8 mm
Hmotnost 557 g
Typ hledáčku Elektronický
Výklopný ano
Formát snímku JPEG, RAW, HEIF, TIFF
Maximální rozlišení snímků 7728 x 5152 pixelů
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
Maximální citlivost (ISO) 12800
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud