Nová generace elektronických slovníků navazuje na předchozí mimořadně úspěšnou řadu. Lexicon 5 má řadu nových funkcí: vylepšené vyhledávání, rychlý náhled pro fulltext, našeptávátko, nově graficky zpracované tabulky tvarosloví nebo funkci přebírání textu pod kurzorem myši. Lexicon 5 nabízí uživateli možnost zvolit si mezi „klasickou“ aplikací pro Windows a plně grafickou aplikací, kterou je možné používat pod operačními systémy Windows (od verze 98 po Vista), Linux a Mac OS X. K dispozici je též... Celý popis

Koupit za 3 789 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Nová generace elektronických slovníků navazuje na předchozí mimořadně úspěšnou řadu. Lexicon 5 má řadu nových funkcí: vylepšené vyhledávání, rychlý náhled pro fulltext, našeptávátko, nově graficky zpracované tabulky tvarosloví nebo funkci přebírání textu pod kurzorem myši.
Lexicon 5 nabízí uživateli možnost zvolit si mezi „klasickou“ aplikací pro Windows a plně grafickou aplikací, kterou je možné používat pod operačními systémy Windows (od verze 98 po Vista), Linux a Mac OS X. K dispozici je též varianta vhodná pro začlenění do firemního intranetu.
Obsah: 230 000 hesel 329 000 významů 221 000 vazeb, příkladů a frází 722 000 překladů
Technologie:
Tvaroslovné hledání - Lexicon vyhledá správné heslo bez ohledu na to, v jakém pádě, čísle, rodě či čase bylo vloženo.
Fonetické hledání - Pokud neznáte přesnou psanou podobu slova, můžete jej zadat, jak je slyšíte, a program nabídne vhodná hesla.
Fulltextové hledání - Slova, ale i složitější výrazy lze též hledat uvnitř hesel - v překladech, příkladech a idiomech.
Namluvená výslovnost - Je možné přehrát vzorovou výslovnost zobrazeného hesla. Audio nahrávka je v CD kvalitě.
Tabulky tvarosloví - Lze zobrazit všechny gramatické tvary heslových slov, a to ve formě přehledných tabulek.
Synonyma - Součástí titulu je i slovník synonym, případně antonym, která se automaticky zobrazují ve zvláštním okně.
Tvary - K danému heslu se zobrazí hesla se stejným kmenem, ale jinými předponami či příponami. U angličtiny je výběr rozšířen o frázová slovesa, u němčiny zase o kmeny, ze kterých je slovo utvořeno.
Témata - K heslu se zobrazí odkazy na další hesla, která se vyskytují ve stejném tématu, např. čísla, tvary, práce, divadlo apod.
Funkce mouse-over - Program je vybaven funkcí pro automatické přebírání slov či slovních spojení pod kurzorem myši. Stačí umístit kurzor ve vybrané aplikaci nad neznámé slovo a v okně programu se zobrazí jeho překlad.]
Přehled gramatiky - Součástí uvedeného titulu je přehled gramatiky, obsah se zobrazuje ve formě stromu.
Přílohy:
slovník zkratek slovník užití slov korpus psaných textů český slovník synonym a antonym
Zobrazit více

Články odjinud