TP-LINK Archer AX53

95 %
Stars
(1 hodnocení)

Exkluzivní Wi-Fi router TP-Link Archer AX53 je speciálně určený pro všechny náruživé hráče, kteří preferují převážně multiplayerové tituly na PC i herní konzole. S tímto zařízením si tak naplno užijete veškeré benefity nejmodernějšího standardu Wi-Fi 6, který přináší lepší pokrytí, větší kapacitu, vyšší rychlosti i výrazně nižší latenci. Díky 4 souběžným streamům se můžete těšit na svižnější přenosy dat s úchvatnou rychlostí až 3 GB/s při souběžném 2pásmovém (dual-band) připojení, což je ideální... Celý popis

Koupit za 2 079 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

Exkluzivní Wi-Fi router TP-Link Archer AX53 je speciálně určený pro všechny náruživé hráče, kteří preferují převážně multiplayerové tituly na PC i herní konzole. S tímto zařízením si tak naplno užijete veškeré benefity nejmodernějšího standardu Wi-Fi 6, který přináší lepší pokrytí, větší kapacitu, vyšší rychlosti i výrazně nižší latenci. Díky 4 souběžným streamům se můžete těšit na svižnější přenosy dat s úchvatnou rychlostí až 3 GB/s při souběžném 2pásmovém (dual-band) připojení, což je ideální pro pokrytí náročných datových potřeb u všech vašich zařízení, ať už půjde o streamovaní videí v rozlišení 8K či o hraní náročných cloudových her.
Hlavní přednosti

Zařízení Archer AX53 je vhodný pro náruživé hráče multiplayerových titulů
Tento Wi-Fi router může volně stát na stole, na skříni či na jiné rovné ploše
2jádrový procesor Qualcomm zajistí hladkou komunikaci za každé situace
Archer AX53 tak generuje minimální latenci v síti i při vysokém zatížení
Wi-Fi 6 přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě
Zpětně kompatibilní – podporuje předchozí standardy IEEE 802.11
Přenosová rychlost dosahuje až na 574 MB/s v 2,4GHz pásmu
V 5GHz pásmu činí rychlost přenosu dat až 2402 MB/s
4 souběžné streamy zajistí kombinovanou přenosovou rychlost až 3 GB/s
Wi-Fi router tak pokryje náročné datové potřeby u všech vašich zařízení
Nezalekne se streamovaní 8K videí či hraní náročných cloudových her
Technologie MU-MIMO několikanásobně zvýší kapacitu přípojek
Pomocí prostorových streamů obslouží několik klientů současně
Beamforming cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje jeho stabilitu
QAM-1024 rapidně zvýší úroveň spektrální účinnosti až o 25 %
Tato technologie zajistí stabilní připojení pro stovky IoT
Airtime Fairness – každé IoT se střídá při odesílání nebo přijímání dat
Pomalejší klienti mají přístup k Wi-Fi i bez zpomalování rychlejších klientů
Dynamický výběr frekvence automaticky kontroluje dostupnosti kanálů
V případě satelitní komunikace provede přechod na jiný kanál
Target Wake Time je vhodná pro přístroje s napájením z lokální baterie
Pomáhá zařízením IoT lépe komunikovat a spotřebovávat méně energie
Funkce TWT zlepší spolehlivost a použitelnost aplikací
Umožňuje automaticky sjednat čas spánku a probuzení u terminálů a AP
Protokol IPv6 slouží pro masivní rozšíření adresního prostoru
Díky tomu se vám otevírají veškeré možnosti internetu
Archer AX53 se pyšní 1 GbE WAN portem a 4 GbE LAN konektory
Kabelové připojení je mnohem spolehlivější než Wi-Fi
Poslouží pro vysoce stabilní připojení vašeho PC, Smart TV či herní konzole
TP-Link HomeShield udrží vaši síť v naprostém bezpečí
Rodičovská kontrola zajistí osobní přístup pro každého člena domácnosti
Guest Network poskytne vašim hostům oddělený přístup
Funkce DMZ přidá další bezpečnostní vrstvy v lokální síti
Snadno tak vytvoříte oddělenou fyzickou nebo logickou podsíť
Případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ
Wi-Fi router Archer AX53 lze napájet pomocí dodávaného 12V DC adaptéru

Minimální latence v síti
Výkonný 2jádrový procesor od značky Qualcomm umožňuje hladký chod mnoha úloh náročných na šířku pásma, kdy Wi-Fi router Archer AX53 generuje minimální latenci v síti i při vysokém přenosovém zatížení. Na každé kliknutí tak reaguje mnohem rychleji než běžná zařízení, takže již nebudete zbytečně otálet a můžete začít hrát ihned bez jakéhokoliv čekání.
Aplikace Tether
Archer AX53 nastavíte během několika minut přes intuitivní webové rozhraní či šikovnou mobilní aplikaci Tether. Pomocí TP-Link Tether a DDNS můžete kontrolovat vaši domácí síť, včetně rodičovských kontrol a řízení přístupu, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Aplikace vás navíc upozorní na dostupné aktualizace firmwarů, abyste měli jistotu, že vaše Wi-Fi síť využívá ty nejpokročilejší síťové technologie a algoritmy i neprůstřelná protiopatření vůči nejnovějším bezpečnostním rizikům všeho druhu. Mezi další výhody patří také kompatibilita s hlasovým ovládáním Amazon Alexa, takže vás bude Archer AX53 poslouchat na slovo.
Nejdůležitější technologie pro vaši síť
Kromě podpory standardu Wi-Fi 6 nabízí router Archer AX53 také technologii OneMesh, která využívá více jednotek k dosažení bezproblémového celoplošného pokrytí, čímž eliminuje slabé oblasti signálu jednou provždy. Jednotky pak spolupracují na vytvoření sjednocené domácí či firemní sítě s jednotným názvem, kdy automaticky zvolí nejlepší možné spojení, když se právě pohybujete po dané oblasti se svým IoT zařízením. Aplikace Tether vás navíc provede krok za krokem při instalaci a nastavení Mesh systému, takže ji zvládne skutečně každý bez ohledu na předchozí zkušenosti, věk, vzdělání či pohlaví.
Šířka pásma 160 MHz a kvadraturní amplitudová modulace (QAM) s konstelací 1024 pak rapidně zvýší úroveň spektrální účinnosti až o 25 %, což zajistí vysoce stabilní připojení pro stovky různých IoT. Technologie MU-MIMO zase několikanásobně zvýší kapacitu přípojek, kdy za pomoci prostorových streamů obslouží několik klientů díky tvarování paprsků (beamformingu) vysílaného signálu.
Algoritmus OFDMA poté rozděluje zdroj pásma na menší části a Beamforming vždy usměrní Wi-Fi signál k danému zařízení, kdy jedinečný algoritmus neustále prohledává prostředí a vybírá nejlepší dvojici antén pro pokrytí mrtvých míst druhé strany, díky čemuž bude vaše síť silnější, stabilnější a dalekosáhlejší.
Integrovaná technologie Ultra-Fast Roaming (IEEE 802.11r) zaručuje bezproblémovou mobilitu za každé situace. Dokáže automaticky přepínat zařízení z jednoho AP na druhý, takže nebude docházet k nepříjemným výpadkům ani při spuštěných většího množství aplikací současně. Rovněž přidává nové pole do určitých zpráv pro správnou funkci protokolu, jako je například Mobility Domain Information Element (MDIE) či Fast Transition Information Element (FTIE).
Parádní funkce Airtime Fairness je založena na technologii TDMA, což je zkratka pro Time Division Multiple Access. Rozděluje signál Wi-Fi do mnoha stejných časových slotů a každé zařízení Wi-Fi se střídá při odesílání nebo přijímání dat z Internetu, čímž se zlepší kapacita a účinnost vaší sítě. Díky této funkci je tak zajištěno, že pomalejší klienti budou mít vždy přístup k Wi-Fi, ale nebudou už zpomalovat ostatní rychlejší klienty,
Zobrazit více

Články odjinud