Canon EOS R10

93 %
Stars
(15 hodnocení)

CANON EOS R10 s objektivem RF-S 18-45mm IS STM Canon EOS R10 představuje dokonale všestranný nástroj pro tvorbu hybridního obsahu a kreativní sebevyjádření.         Hlavní přednosti fotoaparátu: Automatické zaostřování s rozpoznáváním a sledováním osob, zvířat a vozidel pro foto i video Kontinuální snímání rychlostí až 23 sn./s 4K/60p video Spolehlivé zaostřování i při slabém osvětlení (až do –4 EV) Výklopná otočná dotyková obrazovka 2,36 Mpx el. hledáček s obnovovací frekvencí 60 nebo 120... Celý popis

Koupit za 19 480 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších
Zobrazit další nabídky

Popis

CANON EOS R10 s objektivem RF-S 18-45mm IS STM
Canon EOS R10 představuje dokonale všestranný nástroj pro tvorbu hybridního obsahu a kreativní sebevyjádření.

 

 

 

 

Hlavní přednosti fotoaparátu:

Automatické zaostřování s rozpoznáváním a sledováním osob, zvířat a vozidel pro foto i video
Kontinuální snímání rychlostí až 23 sn./s
4K/60p video
Spolehlivé zaostřování i při slabém osvětlení (až do –4 EV)
Výklopná otočná dotyková obrazovka
2,36 Mpx el. hledáček s obnovovací frekvencí 60 nebo 120 sn./s
Procesor DIGIC X
Přímé připojení k síti Wi-Fi pro odesílání do cloudových služeb

Nový typ automatického zaostřování
Fotoaparát EOS R10 dokáže rozpoznat lidi, vozidla a zvířata – například kočky, psy a ptáky – a sledovat je, jak se pohybují kdekoli v záběru. I rychle se pohybující objekty jsou vykresleny dokonale ostře.
Při fotografování lidí fotoaparát EOS R10 nejprve upřednostňuje oči, "okna to do duše" fotografovaného objektu. Pokud nejsou viditelné, pak je místo nich sledován obličej. A pokud se objekt na chvíli odvrátí, je na řadě hlava a poté tělo.

 

Vyšší rychlost
Instinktivně reagujte a zachyťte prchavé okamžiky v čase pomocí série vysokorychlostních snímků – ideální při fotografování divoké přírody a sportu. Fotoaparát EOS R10 dokáže zachytit souvislé série snímků typu RAW, JPEG nebo HEIF rychlostí až 15 snímků za sekundu (nebo 23 sn./s pomocí elektronické závěrky fotoaparátu). Fotoaparát při tom sleduje objekt v celém záběru a průběžně upravuje zaostření a expozici v reakci na měnící se scénu.
Zachycení okamžiků ve zlomku sekundy
V režimu kontinuálního snímání do formátu RAW lze pořizovat fotografie rychlostí až 30 sn./s s ořezem 75 %, přičemž snímky se ukládají do jednoho filmového souboru, což umožňuje úhledné a snadné uspořádání. Jednotlivé snímky lze poté extrahovat, zpracovat a upravit pomocí našeho bezplatného softwaru Digital Photo Professional (DPP). Pokud je v nabídce fotoaparátu povoleno předsnímání, fotoaparát EOS R10 zachytí 0,5 s akce před stisknutím tlačítka spouště, takže vždy zachytíte ten dokonalý kouzelný okamžik.

 

Rychlá reakce
Fotoaparát také rychle zareaguje na vaše příkazy a přináší vám obrovskou výhodu, pokud jde o zachycení rozhodujícího okamžiku. Procesor DIGIC X poskytuje citlivé ovládání a minimální prodlevu nebo zatmění hledáčku, takže budete vždy cítit spojení se svým objektem.
Lepší flexibilita
Ať už pořizujete fotografie, video nebo kombinaci obou, fotoaparát EOS R10 vždy zajistí špičkovou kvalitu snímků. Je také přenosný, váží pouhých 429 g, takže si jej vždy můžete vzít s sebou.

 

Získejte kontrolu
Fotografové si mohou zvolit pořizování souborů JPEG nebo HEIF nebo pořizování souborů RAW pro maximální flexibilitu při postprodukci. Technologie Dual Pixel RAW vám dokonce umožní vylepšit snímky pomocí mikroúprav ostrosti a efektu bokeh a omezení zdvojení obrazu.
Dokonalá rovnováha
Snímač s rozlišením 24,2 megapixelu vám poskytne ideální rovnováhu mezi detaily, rychlostí a výkonem za slabého osvětlení. Maximální citlivost ISO 32 000 (rozšiřitelná na ISO 51 200) umožňuje při fotografování ve tmě dosáhnout více detailů a méně šumu. K dispozici je také vestavěný blesk, který vám poskytne prvek navíc, pokud jej budete potřebovat.

Rozlišení 4K, které překoná vaše očekávání
Fotoaparát EOS R10 pořizuje mimořádné videozáznamy v rozlišení 4K, které vypadají skvěle na displejích UHD a umožňují ořezávání bez ztráty kvality při úpravách projektů v rozlišení Full HD. Filmaři si mohou vybrat mezi rozlišením 4K/60p3, a dosáhnout tak dokonale plynulé reprodukce pohybujících se objektů a efektů zpomaleného pohybu, a ohromujícím převzorkovaným rozlišením 4K/30p vytvořeným z výstupu 6K ze snímače fotoaparátu s rozlišením 24,2 megapixelu. Výsledky musíte vidět, abyste uvěřili.
Mimořádně plynulý pohyb
Při snímání v režimu Full HD lze použít snímkové frekvence až 120 sn./s, což odhalí ještě více jemných detailů v pohybu objektů. A pro pomalu se pohybující scény přidává schopnost vytvářet úžasné časosběrné filmy v rozlišení 4K a Full HD ve fotoaparátu ještě více možností do vašeho kreativního arzenálu.
Maximální jednoduchost a uspokojivější použití
Od okamžiku, kdy fotoaparát EOS R10 vezmete do ruky, budete mít pocit, že jste s ním propojeni, jako by se jednalo o rozšíření vašeho kreativního já. Tlačítka a voliče se instinktivně nacházejí pod prsty a palci a elektronický hledáček fotoaparátu (EVF) nabízí jasný a přesný pohled na svět.

Do systému EOS R přichází snímač APS-C
Systém navržený pro budoucnost, již dnes. Fotoaparát EOS R10 je členem systému EOS R – kolekce fotoaparátů, objektivů a příslušenství navržených od základu pro poskytování skvělých fotografií a videí, nyní i do budoucnosti. Rychlejší a širší bajonet pro uchycení objektivu (54 mm) umožňuje dosáhnout nových úrovní výkonu, což znamená, že budete moci popustit uzdu kreativitě novými způsoby.
Propojení a rozšíření
Díky trojici adaptérů pro upevnění objektivu však můžete i nadále používat stávající objektivy EF a EF-S. Ty mohou také dodat další funkce, jako jsou přizpůsobitelné ovládací prvky nebo všestranný neutrální šedý filtr.

 

Výhoda snímače APS-C
Protože je fotoaparát EOS R10 postaven na snímači velikosti APS-C, nabízejí objektivy 1,6× větší dosah teleobjektivu než ekvivalentní ohniskové vzdálenosti plnoformátového fotoaparátu. Dostaňte se hned vedle objektu a pořiďte snímky divoké přírody, které vyplňují záběr, a akční snímky, které silně zapůsobí.
Učte se a rozvíjejte se při fotografování
Pro ty, kteří jsou u systému EOS noví nebo jsou nováčky v oboru fotografování: uživatelské rozhraní s průvodcem pomůže rozvíjet vaše dovednosti a také se naučit, jak váš fotoaparát funguje. Jakmile budete připraveni vydat se na sólo jízdu, standardní rozhraní kamery je tak intuitivní a uživatelsky přívětivé, že možná dokonce zapomenete, že tam je.

Lepší připojení
Fotoaparát EOS R10 se bezdrátově připojí ke smartphonu, takže můžete sdílet svou kreativitu s přáteli a sledujícími. Zveřejňujte příspěvky na sociálních sítích, odesílejte videoklipy přátelům a nahrávejte snímky na cloudové účty, aby byly připraveny a čekaly na vás, až se vrátíte domů.
Ani chvilku bez připojení
Vestavěná technologie Bluetooth s nízkou spotřebou energie udržuje připojení vždy zapnuté, což umožňuje bezproblémovou aktivaci 2,4GHz sítě Wi-Fi v případě potřeby přenosu snímků. Fotoaparát je také možné ovládat na dálku z chytrého zařízení pomocí aplikace Canon Camera Connect: pro sledování toho, co vidí, změnu nastavení a pořizování fotografií a videa. Pro jednodušší dálkové ovládání je k dispozici také bezdrátový ovladač Bluetooth BR-E1. Fotoaparát EOS R10 je také vybaven rozhraním USB-C pro nabíjení ve fotoaparátu a pro fotografování z počítače PC/Mac.

 

Ovlivněte své sledující
Vlogeři a tvůrci obsahu mohou používat fotoaparát EOS R10 k živému streamování videa špičkové kvality přímo svým sledujícím na YouTube. Stačí připojit fotoaparát k síti Wi-Fi – není vyžadován počítač. Otočný displej LCD lze otáčet, aby vám při prezentaci poskytl přesný náhled. Fotoaparát EOS R10 podporuje také vertikální snímání videa – ideální ke snímání obsahu pro příběhy na sociálních sítích.
Vaše kreativita v cloudu
Brána image.canon vám umožní umístit obsah přesně tam, kde je třeba. Snímky a filmy lze bez problémů nahrát – přímo z fotoaparátu do cloudu image.canon pomocí sítě Wi-Fi. Odtud je lze přesunout do dlouhodobého úložiště na jiné cloudové platformy nebo je stáhnout do počítače PC nebo Mac pro úpravy. Chcete-li z fotoaparátu EOS R10 extrahovat kvalitu snímků do poslední kapky, zkuste snímky typu RAW zpracovat v cloudu canon.image.11 Modul pro zpracování obrazu v neuronové síti se používá ke zlepšení kvality obrazu na novou úroveň.

Canon RF-S 18-45mm f/4.5-6.3 IS STM
Objektiv RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM je ideální všestranný objektiv pro každodenní fotografování. Díky kompaktnímu designu a zasouvacímu mechanismu je ideální i pro cestování. Díky možnosti ručního zásahu do automatického zaostření a vodicího šroubu typu STM pro plynulé a tiché automatické zaostřování při filmování je nezbytnou součástí výbavy pro každodenní fotografování a filmování.
Stabilizační systém objektivu spolupracuje s interní stabilizací obrazu (IBIS) a systémem Movie Digital IS. Díky sedmilamelové kruhové cloně objektiv kreslí fotografované objekty ostře, s příjemně měkkým pozadím.
Hlavní funkce a vlastnosti:

Standardní zoomový objektiv RF-S s ohniskovou vzdáleností 29-72 mm (po přepočtu na kinofilm)
Mechanismus zatažení objektivu pro větší kompaktnost
Vodicí šroub typu STM pro plynulé automatické zaostřování při filmování
Korekce zkreslení a minimalizace chromatické aberace
 

 

Obsah balení:

Tělo fotoaparátu EOS R10 (s objektivem a krytkou)
Kryt fotoaparátu R-F-5
Popruh fotoaparátu ER-R10
Kryt patice ER-SC2
Nabíječka baterií LC-E17E
Bateriový zdroj LP-E17
Kryt bateriového zdroje
Napájecí kábel
Sada uživatelské příručky
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 18 mm
Maximální citlivost (ISO) 32000
Nejdelší čas 30 s
Redukce červených očí ano
Pomocné světlo AF ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Formát videa MOV
Frekvence snímků videa 120 fps
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Otočný ano
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 2.95 palce
Výklopný ano
Samospoušť ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Podpora přímého tisku ne
Dotykové ovládání ano
Digitální kompas ne
NFC ne
Hledáček ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Canon
Rozlišení 24.2 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače APS-C
Typ snímače CMOS
Výška 87.8 mm
Šířka 122.5 mm
Hloubka 83.4 mm
Hmotnost 429 g
Materiál těla Slitina hořčíku
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
Bluetooth ano
GPS ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 6000 x 4000 pixelů
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud