Nikon Z 7II

92 %
Stars
(8 hodnocení)

Absolutní novinkou od společnosti Nikon je CSC fotoaparát Nikon Z 7II, který navazuje na úspěšného předchůdce model Z 7. Je osazen Full-frame 45,7 Mpx BSI CMOS a EXPEED 6 procesorem. A tak zvládne natáčet v rozlišení 4K/60p (4K UHD video : N-Log & 10-Bit HDMI) a jeho snímková frekvence je až 10 sn./s. (V jedné sérii tak lze pořídit až 200 snímků JPEG v plném rozlišení nebo 77 12bit nekomprimovaných snímků RAW). Citlivost ISO lze nastavit v rozsahu 64-25600. Systém Automatického ostření se 493 body... Celý popis

Koupit za 65 990 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Absolutní novinkou od společnosti Nikon je CSC fotoaparát Nikon Z 7II, který navazuje na úspěšného předchůdce model Z 7. Je osazen Full-frame 45,7 Mpx BSI CMOS a EXPEED 6 procesorem. A tak zvládne natáčet v rozlišení 4K/60p (4K UHD video : N-Log & 10-Bit HDMI) a jeho snímková frekvence je až 10 sn./s. (V jedné sérii tak lze pořídit až 200 snímků JPEG v plném rozlišení nebo 77 12bit nekomprimovaných snímků RAW). Citlivost ISO lze nastavit v rozsahu 64-25600. Systém Automatického ostření se 493 body pracuje až do -4 EV. Vylepšený AF zahrnuje velkoplošná zaostřovací pole pro fotografování lidí i zvířat. Fotoaparát disponuje 5ti osou stabilizací obrazu. Je vybaven duálním slotem pro paměťové karty SD UHS-II a XQD. Potěší vás OLED EVF hledáček s rozlišením 3,6 Mpx a 3,2“ dotykový výklopný displej s rozlišením 2,1 Mpx. Díky Wi-Fi připojení lze využívat oblíbenou aplikaci SnpadBridge. Tělo je odolné vůči povětrnostním vlivům. Jedná se o zvýhodněný set fotoaparátu Nikon Z 7II a objektivu Nikon Z 85 mm f/1,8 S, který je skvělý na portréty, momentky i na video. Nikon Z7 II + Z 85 mm
Společnost nikon představila nový Full-frame CSC fotoaparát Nikon Z 7II, který v každém směru vyhoví vašemu prahnutí po dokonalém detialu. Nezáleží na tom, jakou formou chcete pracovat se světlem, Nikon Z 7II vám vždy poskytne maximální výkon pro vaší stoprocentní spokojenost při realizaci všech tvůrčích záměrů.

Když práce, opravdovou vášní
Nedovolte, aby vznikaly nepříjemné překážky mezi vámi a nekompromisní úrovní zpracování vaší vize. Od úplných detailů, které skrývají velké příběhy, až po široké pohledy plné precizních detailů. Od zcela komplexního portrétu až po kinematografické akce. Svobodná tvorba s možností zachytit každý detail.

Maximální výkon s více detaily
Pomocí dvou obvodů sloužících k samotnému zpracování obrazu EXPEED ve svém nitru, vám Nikon Z 7II s formátem snímače FX ve vysokém rozlišení, vyhoví bez sebemenší námahy ve všech oblastech vaší tvorby. Větší dynamický rozsah vás naprosto uhrane. Napomáhá tak vznikubrilantnějšího obrazu v širokém rozmezí citlivostí ISO. Ostřit budete nyní se stoprocentní jistotou a to i při fotografování za extrémně nízké hladiny osvětlení.

Rychlost a spolehlivost na maximu
Pomocí dvou slotů paměťových karet získáte prostor pro přizpůsobení všem pracovním postupům. Dokážete rozdělit statické snímky od videí nebo soubory RAW od souborů JPEG. Dále budete mít možnost kopírovat jednotlivé soubory mezi kartami. Konfigurujte sloty pro případ přeplnění a nebo zálohování. Využít lze paměťové SD karty UHS-II v jednom slotu a ve druhém karty XQD nebo nejnovější a extrémně rychlé karty CFexpress.

Perfektní automatické zaostřování v široké oblasti
Systém hybridního automatického zaostřování je konstruován k opravdu velké citlivosti. Nabídne vám široké pokrytí s vysokou přesností a dokonce si pamatuje i předchozí vybrané zaostřovací pole při aktivaci z pohotovostního režimu. Měření expozice s využitím objektivu světelnosti f/2 (a vyšší) dostupné až do −4 EV.

Tiché fotografování, déle a rychleji
Frekvence sériového snímání dosahuje až 10 sn./s. To poskytuje více flexibility, zatímco kombinace větší vyrovnávací paměti a dvou slotů paměťových karet umožňují nepřerušené fotografování. Vytvoříte až 200 snímků JPEG v plném rozlišení nebo 77 12bit nekomprimovaných snímků RAW v sérii.

Oslnivý dynamický rozsah
Detaily jako jsou struktury, vzory a barvy. To vám díky svému vysokému dynamickému rozsahu nabídne Nikon Z 7II i při použití vysokého a nízkého ISO. Jeho tonální gradace je až neskutečně jemná a reprodukce odstínů pleti, vás oslní svou působivou přesností. Záznam videa v rozlišení až 4K/60p vám umožní vykreslit dynamické scény ve fascinujících detailech.

Sledování objektu
I malé objekty lze přesně sledovat. Tuto funkci budete moci zapínat a vypínat pomocí tlačítka spouště nebo ji budete moci přiřadit tlačítku Fn na fotoaparátu, nebo objektivu.

Lidé a zvířata
Zatím co ostření s detekcí očí zaostřuje na lidské oči, tak ostření s detekcí zvířat vám to samé dopřeje u koček a psů. A tak spolehlivě zaostříte na oči jak při fotografování, tak při natáčení videa.

Přednosti objektivů Nikon Z
Bezesporu je optický systém Nikon Z nejpokročilejší, jakým se společnost Nikon může pochlubit. Bajonet Nikon Z disponuje extrémně velkým průměrem a řada výjimečných objektivů NIKKOR Z se stále rozšiřuje. Tvorba se světlem je nyní na mnohem vyšší úrovni než kdy dříve. Jakýkoli objektiv, jakákoli světelnost. Vyšší jasy, prostorová hloubka a bez pochyby ostrost.

Hledáček na úrovni
EVF elektronický hledáček s vysokým rozlišením 3,69 Mpx, vám poskytne plynulý a nepřerušovaný obraz i při opravdu vysoké snímací frekvenci. Výpadky obrazu jsou zde eliminovány pomocí vysoká obnovovací frekvence a tak neztratíte přehled o tom, co se před vámi děje.

Přizpůsobitelné informační obrazovky
Ty vám možní rychlou úpravu nastavení (jejich zobrazení lze při fotografování i zcela zakázat). Pokud tedy při fotografování v živém náhledu vyklopíte displej, EVF se sám vypne a šetří tak energii pro další práci.

Nekompromisní ostrost při vysokých clonách
Pokud vytváříte fotografie s velkou hloubkou ostrosti, potěší vás, že Nikon Z 7II dokáže potlačit účinky ohybu světla, ty se totiž výrazněji projevují při větším zaclonění objektivu. Lze tak fotografovat vše od krajin počínaje až po městská panoramata. Přitom můžete clonit a nebát se ztráty rozlišení.

Odolnost jak má být
Vyražte do prašných ulic, na horské stezky nebo fotografujte u vody. Tělo Z 7II je zhotoveno z extrémně pevné, ale lehké hořčíkové slitiny. Díky tomu se nejen snadno přenáší, ale je i dostatečně odolný. Je zde kompletní utěsnění vůči prachu, nečistotám a vlhkosti.

Tolik snímků s jedním nabitím
Nikon Z 7II využívá energeticky nejúčinnější možný způsob a tak spolu s jeho novou baterií umožňuje pořídit více fotografií na jedno nabití. Bude-li potřeba je k dispozici i úsporný režim.

Trvalé napájení
V průběhu dlouhého procesu fotografování můžete Nikon Z 7II trvale napájet (a rovněž nabíjet baterii) přes USB-C kabel. TO je zcela ideální například pro pořizování časosběrných (Timelapse) sekvencí.

Vertikální fotografování
V nabídce je i samostatně volitelný multifunkční Battery Pack MB-N11, který je vybaven integrovanými ovládacími prvky pro fotografování na výšku. Umožní vám výměnu baterie beze ztráty napájení.

Dálkově ovládaní
S volitelným bezdrátového dálkovým ovládáním WR-R11b a bezdrátovým dálkovým ovládáním WR-1 budete moci fotografovat a dálkově ovládat externí blesky, jako je například Nikon SB-5000.

Aktualizace firmwaru a SnapBridge
Aplikace Nikon SnapBridge je stále se vyvíjející a nyní vám umožní i aktualizovat firmware přes vaše chytré zařízení. Aplikacilze použít i k dálkovému ovládání při fotografování a natáčení videa. Můžete také filtrovat a sdílet soubory JPEG nebo RAW s chytrým zařízením nebo počítačem. Přímo z aplikace lze přidávat hashtagy a informace o autorských právech.

Z 85 mm f/1,8 s
Nikon Z 85mm f/1,8 S plnoformátový objektiv pro řadu Nikon Z je složen z 12 optických členů v 8 skupinách z nichž jsou 2 čočky s velmi nízkým indexem rozptylu světla. Optika je také vybavena povlaky Nano Crystal a Super Integrated, které redukují barevné aberace, odlesky světel a předmětů, aby nezpůsobovaly v obraze duchy. Objektiv ostří pomocí krokového motoru, který pohybuje vnitřními členy. Nedochází tedy k pohybu předního optického členu. Ostření také podporuje nový firmware fotoaparátu s možností ostření na oko. Objektiv je skvělý na portréty, momentky i na video. Obraz vykreslí velmi ostře a Bokeh má příjemný realistický dojem.
Zobrazit více

Parametry

Min. ohnisková vzdálenost 24 mm
Max. ohnisková vzdálenost 70 mm
Optický stabilizátor obrazu ano
Min. vzdálenost v Makro režimu 30 cm
Maximální citlivost (ISO) 102400
Nejkratší čas 1 / 8000 s
Nejdelší čas 30 s
Pomocné světlo AF ano
Bodové měření ano
Rozlišení videa 3840 x 2160
Videosekvence ano
Formát videa MOV, MP4
HD Video ano
4K video ano
Zvukové poznámky ne
České menu ano
Dotykové ovládání ano
NFC ano
Hledáček ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Nikon
Rozlišení 45.7 Mpix
Typ fotoaparátu bezzrcadlovky
Formát snímače Full Frame / FX
Typ snímače CMOS
Výška 101 mm
Šířka 134 mm
Hloubka 68 mm
Hmotnost 675 g
Materiál těla slitina
Typ hledáčku elektronický
Velikost displeje 3.2 palce
Výklopný ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
USB ano
Bluetooth ano
WiFi ano
Formát snímku JPEG, RAW
Maximální rozlišení snímků 8256 x 5504 pixelů
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud