Pentax K-1 II

100 %
Stars
(9 hodnocení)

Pentax K-1 Mark II - Fullframe zrcadlovka se senzorem CMOS 36,4 mpx, nový obrazový procesor PRIME IV. Zaostřovací senzor SAFOX 12 se 33 body pro ostření. Díky novému procesoru se navýšilo i maximální ISO na 819200. Seriové snímání 4,4 snímky za vteřinu. Tělo je utěsněné proti vlhkosti a prachu, a je vybavené i 5osou redukcí otřesů. Další vybavení: Wi-fi, GPS, Duální SD sloty na paměťové karty. Součástí zvýhodněného setu je univerzální objektiv Pentax HD D FA 28-105 mm f/3,5-5,6 ED DC WR. Nově začleněná... Celý popis

Koupit za 44 490 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Pentax K-1 Mark II - Fullframe zrcadlovka se senzorem CMOS 36,4 mpx, nový obrazový procesor PRIME IV. Zaostřovací senzor SAFOX 12 se 33 body pro ostření. Díky novému procesoru se navýšilo i maximální ISO na 819200. Seriové snímání 4,4 snímky za vteřinu. Tělo je utěsněné proti vlhkosti a prachu, a je vybavené i 5osou redukcí otřesů. Další vybavení: Wi-fi, GPS, Duální SD sloty na paměťové karty. Součástí zvýhodněného setu je univerzální objektiv Pentax HD D FA 28-105 mm f/3,5-5,6 ED DC WR. Nově začleněná akcelerační jednotka zajišťuje vysokou kvalitu snímků a zobrazovací výkon při super vysoké citlivosti.
Pro vysoké rozlišení obrazu, je PENTAX K-1 Mark II vybaven full-framovým CMOS senzorem s konstrukcí bez AA (anti-aliasing) filtru pro snímky s vysokým rozlišením 36.4 miliony efektivními pixely. Nová akcelerační jednotka, optimalizuje obrazová data získaná z full-framového senzoru, předtím než jsou předány vysoce výkonnému procesoru PRIME IV. Na základě tohoto procesu fotoaparát produkuje vysoce kvalitní snímky s minimální hladinou šumu při zachování vynikajícího rozlišení ve všech úrovních rozlišení, od standardní až po super vysoké citlivosti. PENTAX provedl kompletní revizi všech parametrů zpracování obrazu, aby odpovídaly reálnému barevnému schematu se speciálním důrazem na tmavě modré a živé zelené barvy. PENTAX také podstatně zlepšil redukci šumu v pásmu vysokých citlivostí — až do ISO 819200 — pro rozšíření kreativních možností při exponování s vysokými citlivostmi.
Pixel Shift Resolution System II pro pokročilé exponování z ruky s technologií super vysokého rozlišení
Navíc k inovačnímu systému Pixel Shift Resolution — technologie super vysokého rozlišení, která využívá vestavěný mechanismus stabilizace senzoru v těle fotoaparátu pro zachycení snímků stejné scény s posunem obrazového senzoru o jeden pixel u každého snímku, potom je spojí do jednoho kompozitního snímku — PENTAX K-1 Mark II používá Pixel Shift Resolution System II, který obsahuje data barev RGB pro každý pixel pro vytvoření snímku se super vysokým rozlišením
a jemnými detaily a věrnými barvami než jak jsou interpretovány standardními full-framovými senzory. Při novém režimu Dynamic Pixel Shift Resolution, který lze použít při exponování z ruky, je možno tento systém použít společně s mechanismem stabilizace, dochází ke spojení zaznamenaných snímků se super-vysokým rozlišením detekcí jemných změn polohy subjektu během kontinuální expozice. Fotoaparát má též volbu vypnutí/zapnutí funkce korekce pohybu,
která detekuje pohybující se elementy kontinuálně exponovaných snímků pro snížení efektu pohybu během procesu spojování obrazu.
Vysoce výkonný SR II systém v pěti osách, kompenzace až pět kroků
SR mechanismus v těle fotoaparátu zajišťuje optimální výkonnost snížení vlivu otřesů se všemi kompatibilními objektivyPENTAX K-1 Mark II je vybaven PENTAX-vyvinutým pětiosým mechanismem SR II (Shake Reduction II), který přesně ovládá velký full-framový senzor u všech kompatibilních výměnných objektivů PENTAX.* Mimo otřesy fotoaparátu způsobené sklopením nebo vybočením, kompenzuje tento pokročilý systém otřesy způsobené horizontálním a vertikálním pohybem (často jsou generovány při makrofotografii) a otřesy fotoaparátu způsobené přetáčením, což je pro Shake-reduction mechanismus instalovaný v těle objektivu obtížné. Rozsah kompenzace je pět kroků závěrky (měřeno v souladu s normami CIPA, s použitím objektivu HD PENTAX-D FA 28-105mm F3.5-5, 6 ED DC WR při fokální délce 105mm). Když je záběr tvořen panoramováním, systém automaticky detekuje směr pohybu fotoaparátu a efektivně řídí jednotku SR pro vytvoření nejlepšího obrazu bez potřeby přepnutí na operaci jakéhokoliv režimu.
Inovační simulace filtru AA pro omezení moaré a falešných barev Aplikováním mikroskopických vibrací na senzorovou obrazovou jednotku v subpixelové úrovni během exponování snímku, anti-aliasingový simulátor filtru (AA) ve fotoaparátu** provede stejný stupeň redukce moaré, jako optický filtr AA. Oproti optickému filtru, který dává vždy stejné výsledky, tento inovační simulátor nechává uživateli možnost vypnout nebo zapnout efekt filtru AA, ale též umožňuje nastavit úroveň tohoto efektu. ideální pro danou scénu nebo subjekt na základě fotografických podmínek.
Podpůrné funkce pro exponování 
Protože SR jednotka ve fotoaparátu má flexibilní konstrukci, která otáčí jednotkou obrazového senzoru do všech směrů, nabízí spoustu užitečných expozičních funkcí, včetně automatické kompenzace horizontu, jemné úpravy kompozice snímku a ASTROTRACER, který s použitím vestavěného GPS modulu, zjednodušuje pokročilou astronomickou fotografii.
* Objektivy kompatibilní s tímto mechanismem: K-, KA-, KAF-, KAF2-, KAF3- a K AF4-bajonet; objektivy se závitem (s adaptérem); a objektivy pro systém 645- a 67- (s adaptérem). Některé funkce nemusí být s určitými objektivy k dispozici.
** Tato funkce pracuje nejefektivněji při čase závěrky 1/1000 sekundy a delších časech. Tuto funkci nelze kombinovat s některými expozičními režimy, včetně systému Pixel Shift Resolution.
Nastavitelný LCD monitor, s podpornou funkcí pro exponovaní ve tmě
Na zadním panelu má PENTAX K-1 Mark II je stavitelný LCD monitor, který lze nastavit do požadovaného úhlu horizontálně a vertikálně i diagonálně jedním pohybem, bez odklonění z optické osy objektivu. Uživatel může monitor natočitpřibližně 35° horizontálně a přibližně 44°vertikálně, též je možno monitor vytáhnout ze základny pro náhled snímku při fotografování od pasu. Velký 3.2-palcový LCD monitor má přibližně 1,037,000 bodů a zobrazovací poměr 3:2, vrchní panel je chráněn kaleným sklem pro zvýšení odolnosti. Unikátní konstrukce bez vzduchu mezi vrstvami LCD pro efektivní redukci reflexů a rozptyl světla pro zlepšení viditelnosti při exponování v exteriéru. Monitor má funkci pro outdoor, která dovoluje okamžitou úpravu jasu monitoru na požadovanou úroveň, zlepšuje též čitelnost na slabě osvětlených místech. Funkce červeně podsvíceného monitoru usnadňuje náhled, když oči fotografa akomodují na tmavé prostředí při noční fotografii.
SAFOX 12 se 33 senzorovými body a rámečkem AF odpovídajícím rozměrům full-frame
Díky modulu senzoru SAFOX 12 AF se 33 AF senzory (25 křížového typu umístěných uprostřed), PENTAX K-1 Mark II optimalizuje proces automatického zaostření a zajišťuje rychlou funkci autofokusu při režimu AF.S (AF Single). Senzor uprostřed a dva senzory umístěné nad a pod jsou zkonstruovány pro detekci světelného toku objektivu F2.8, po získání přesného zaostření subjektu při použití objektivu s větší světelností. Byl též revidován AF Tracking algoritmus režimu AF.C (AF kontinuální) pro zlepšení přesnosti sledování rychle se pohybujících subjektů.
PENTAX Systém analýzy scény v reálném čase byl vyvinut použitím technologie umělé inteligence
Podporován senzorem pro měření světla s přibližně 86,000-pixely RGB a novým procesorem pro zpracování obrazu PRIME IV, PENTAX Real-time Scene Analysis Systém analyzuje faktory jako je distribuce jasu v poli obrazu, primární barva subjektu a jeho pohyb s vysokou přesností. Navíc, adoptováním průlomové technologie umělé inteligence nazvanou rozsáhlé učení algoritmu detekce obrazu,* systém stanoví pro každou individuální scenerii optimální přesnost měření světla, řízení
expozice a autofokusového systému a zvolí nejvhodnější konečnou expozici pro danou scénu nebo kompozici.
* Efektivní když je expoziční režim AUTO nastavený Scene Analyze Auto a režim Uživatelský snímek je nastavený na Auto Select.
Optický hledáček s téměř 100% polem záběru
K-1 Mark II má optický hledáček s téměř 100% polem záběru a 0.7x zvětšením pro ostré a výrazné zobrazení subjektu a velké, jasně definované pole obrazu, které patří k benefitům 35mm full-frame SLR. V hledáčku je čistý obraz až do krajů záběru bez aberací. Na přirozené jasné matnici III* se snadno identifikuje zaostřovací bod i při manuálním ostření a věrná interpretace nezaostřených ploch v poli hledáčku. Navíc, je možno na překryvné vrstvě záběru v hledáčku zobrazovat celou řadu fotografických dat.
Vysokorychlostní kontinuální expozice
PENTAX K-1 Mark II umožňuje kontinuální záznam až 17 snímků formátu RAW (nebo maximum 70 snímků formátu JPEG v nejvyšší kvalitě) v jedné sekvenci, při nejvyšší rychlosti přibližně 4.4 snímků za sekundu. To je možné kombinací pokročilého mechanismu včetně tlumící části, která efektivně tlumí nárazy zrcátka; Při funkci výřezu APC-S, je možnost rychlost exponování zvýšit až na přibližně 6.4 snímků/sek. a až 50 snímků v jedné sekvenci při formátu RAW (nebo 100 snímků formátu JPEG v nejvyšší kvalitě) pro zajištění rychlé reakce při rychle se pohybujících subjektech.
Podpůrné expoziční funkce pro efektivní exponování snímků a pohodlné ovládání

Operační pomocné LED kontrolky, které lze rozsvítit na čtyřech různých místech těla fotoaparátu — nad bajonetem, za monitorem LCD, u slotu pro paměťovou kartu a u koncovky pro připojení kabelové spouště — usnadňuje výměnu objektivu a paměťové karty, nasazení a odpojení kabelové spouště a ovládání tlačítek v noci a při slabém osvětlení. 
Funkce aretace tlačítek, která zabraňuje náhodné nechtěné operaci čtyřcestného přepínače a dalších tlačítek spojených s ovládáním expozice.
Smart Function, dovoluje uživateli rychle vybrat a nastavit požadované funkce pomocí kolečka funkcí a kolečka nastavení v horním panelu fotoaparátu, bez potřeby vstupu na obrazovku s menu na LCD monitoru.
Funkce přizpůsobení ovládacího panelu, která umožňuje uživateli změnu seznamu a polohy na obrazovce s menu.

Kompaktní, odolné tělo s prachotěsnou a počasí odolnou konstrukcí
Spodní panel fotoaparátu a přední a zadní rámeček jsou vyrobené z robustní lehké slitiny hořčíku. Ačkoliv je fotoaparát spolehlivý, odolná závěrka vydrží 300,000 spuštění (měřeno při skutečných expozičních podmínkách) pro profesionální použití, rozměry těla byly omezeny na co nejmenší, díky začlenění mechanismu unikátního plovoucího zrcátka. Na těle fotoaparátu je utěsněno 87 částí proti prachu a počasí. Fotoaparát může pracovat v chladném prostředí až do teploty -10°C. Díky těmto vlastnostem je PENTAX K-1 Mark II spolehlivým a všestranným nástrojem i za nepříznivých podmínek.
Full HD movie záznam s celou řadou kreativních funkcí
PENTAX K-1 Mark II zaznamenává videoklipy ve Full HD (1920 x 1080 pixelů; obnovovací frekvence 60i/30p) Formát záznamu H.264. Fotoaparát je vybaven koncovkou pro připojení externího stereo mikrofonu a koncovkou pro připojení sluchátek. Uživatel může nastavit úroveň záznamu zvuku manuálně, operační zvuky jsou během záznamu potlačeny a je ořezán šum větru pomocí režimu redukce šumu větru. Pro videozáznam je k dispozici celá řada charakteristických vizuálních efektů,* fotoaparát může zaznamenávat též v intervalech, je možno zaznamenat sérii videoklipů v 4K-rozlišení (3840 x 2160 pixelů) v nastaveném intervalu.
* Když je požadováno speciální zpracování snímku, obnovovací frekvence se může měnit v závislosti na zvoleném speciální efektu.
Vestavěný modul GPS
PENTAX K-1 Mark II má vestavěný modul GPS s elektronickým kompasem, které dohromady zobrazují směr fotoaparátu na LCD monitoru. Tyto vlastnosti dovolují propojit Exif data k zaznamenaným snímkům, včetně místa, směru a času expozice (používá se Univerzální koordinovaný čas). To je zvláště užitečné v situacích kdy je třeba dělat předem pečlivé přípravy pro směr exponování, jako je fotografování scenerií východu slunce nebo nebeských těles.
Další vlastnosti

Vysoce efektivní DRII (Dust Removal II) mechanismus pro odstraňování prachu z obrazového senzoru pomocí ultrazvukových vibrací.
Režim výřezu s možností nastavení na AUTO, FF (Full Frame), APS-C a 1:1
Spojení s bezdrátovou LAN pro ovládání pomocí smartphonů a tabletů, přenosu zaznamenaných snímků a ovládání na dálku.
HDR (High Dynamic Range) expoziční režim formátu RAW s doplněním dat, použitelný při exponování z ruky.
Režim Hyper Program, vyvinutý firmou PENTAX, který dovoluje nastavit požadovaný čas závěrky a clony použitím předního a zadního e-kolečka, při udržení správné expoziční úrovně. To eliminuje potřebu otočení kolečka režimů při přepnutí na režim Tv nebo Av a reaguje na tvůrčí záměry fotografa
Dvojí slot SD pro flexibilní použití paměťových karet (kompatibilní s SDXC UHS-1 class in SDR104)
Kompenzace různých parametrů: zkreslení objektivu, laterální chromatická odchylka, difrakce a úroveň jasu v okrajích snímku.
Kompenzace periferního světla obrysů při zpracování formátu RAW.
Funkce času B s časovým spínačem pro zlepšení ovladatelnosti při expozici časem B.
Kompatibilita se softwarem PENTAX Image Transmitter 2 (aktualizace softwaru je požadovaná na oficiálních webových stránkách
RICOH IMAGING ) . Digital Camera Utility 5 software (poslední verze) je přiložena v balení.
Všechny zde uvedené obchodní značky a názvy produktů nebo registrované obchodní značky jsou vlastnictvím příslušných společností.
Zobrazit více

Parametry

Optický stabilizátor obrazu ne
Minimální clona 3.5
Maximální clona 5.6
Světelnost objektivu 3.5 - 5.6
Maximální citlivost (ISO) 819200
Rozlišení videa 1920 x 1080
Videosekvence ano
Formát videa MPEG-4, AVC/H.264
HD Video ano
Full HD video ano
4K video ano
Zvukové poznámky ne
Samospoušť ano
České menu ano
Závit na stativ ano
Digitální kompas ano
Hledáček ano
Napájení Akumulátor
Výrobce Pentax
Rozlišení 36.4 Mpix
Typ fotoaparátu zrcadlovky
Formát snímače Full Frame / FX
Typ snímače CMOS
Výška 110 mm
Šířka 36 mm
Hloubka 85.5 mm
Hmotnost 1010 g
Materiál těla slitina
Manuální ostření ano
Pomocné světlo AF ano
Bodové měření ano
Typ hledáčku optický
Velikost displeje 3.2 palce
Výklopný ano
Dálkové ovládání ano
Externí blesk ano
HDMI výstup ano
USB ano
GPS ano
WiFi ano
Formát snímku RAW, JPEG
Zobrazit více parametrů

Podobné produkty

Články odjinud