Turris MOX Classic

0 %
Stars
(0 hodnocení)

Turris MOX Classic je první open source modulární router s jedním portem WAN portem (s podporou PoE s dokoupením MOX PoE modulu), napájecím konektorem na 12V DC, čtyřmi GLAN porty a duální Wi-Fi s podporou standardů 802.11a/b/g/n/ac a modulačními rychlostmi 300Mbps (2.4GHz) + 1300Mbps (5GHz). Ocení jej každý, kdo dává přednost nenáročnému předpřipravenému řešení s nekompromisním zabezpečením. Router je jako stavebnice a je složen z modulů MOX A (základní část), MOX B (WiFi) a MOX C (čtyři ethernetové... Celý popis

Koupit za 5 739 Kč
  • Od nejoblíbenějších
  • Od nejlevnějších
  • Od nejdražších

Popis

Turris MOX Classic je první open source modulární router s jedním portem WAN portem (s podporou PoE s dokoupením MOX PoE modulu), napájecím konektorem na 12V DC, čtyřmi GLAN porty a duální Wi-Fi s podporou standardů 802.11a/b/g/n/ac a modulačními rychlostmi 300Mbps (2.4GHz) + 1300Mbps (5GHz). Ocení jej každý, kdo dává přednost nenáročnému předpřipravenému řešení s nekompromisním zabezpečením. Router je jako stavebnice a je složen z modulů MOX A (základní část), MOX B (WiFi) a MOX C (čtyři ethernetové porty).

Modulární router
Turris MOX je unikátní modulární router vhodný pro malé a střední podniky, geeky i všechny domácnosti uživatelů, kteří znají rizika internetu. Díky bezpečné výchozí konfiguraci, automatickým aktualizacím firmware a adaptivnímu distribuovanému firewallu je totiž bezpečný. Turris MOX je navíc open source – má svobodný linuxový operační systém (na bázi OpenWrt) a otevřený hardware. Pro konfiguraci svého unikátního řešení slouží MOX Configurátor.
Turris MOX můžete zakoupit jako hotovou sestavu (Pocket Wi-Fi, Power Wi-Fi a Classic) nebo si postavit vlastní řešení. K tomu poslouží základní stavební kámen MOX Start, který můžete dále doplnit jedním či více moduly (MOX B, C, D, E, F a G) a add-ony (MOX Wi-Fi add-on (SDIO), MOX Wi-Fi add-on (mPCIe) a MOX PoE add-on).

Několik důvodů, proč si zamilovat Turris MOX!
Automatické aktualizace - s MOXem máte vždy nejnovější verzi firmwaru a bezpečnostních záplat. Nemusíte se o nic starat.
Identifikace útoků - MOX umí rozpoznat podezřelé datové toky a informace o nich poslat na centrálu Turris. Stačí tuto funkci jen zapnout a přispět tak k vyšší ochraně.
Distribuovaný adaptivní firewall - centrála Turris porovnává přijatá data z tisíců routerů v síti a v případě odhalení útoku vytvoří a distribuuje aktualizace na všechna zařízení v síti Turris.
Síťové úložiště (NAS) - každý Turris MOX může sloužit jako sdílené síťové úložiště a snadno si tak vytvoříte třeba media server.
Privátní cloud - proč svěřovat svá citlivá data cloudovým službám na internetu a ještě jim za to platit? Nasaďte si vlastní cloud na MOXe.
Jednoduchá VPN - s MOXem je nastavení šifrovaného připojení do vaší firemní či domácí sítě otázkou pár kliknutí.
Vysoký výkon - dvoujádrový procesor s výkonem 1 GHz zvládne vše, co od něj čekáte.
Rodičovská kontrola - chraňte své děti před nevhodným obsahem. Nástroj PaKon vám umožní monitorovat aktivitu vybraných zařízení ve vaší síti.
Funkční design - díky integrovaným anténám a bez jediného šroubku i zbytečných diod je MOX praktický.

Kompatibilita
Při kombinaci sestavy s dalšími moduly dbejte na zachování kompatibility. Správné pořadí jednotlivých modulů a průchodnost signálu PCIe a SGMII si ověřte v konfigurátoru na https://mox-configurator.turris.cz/A

Obsah balení
Zařízení Turris MOX Classic (MOX A + MOX B + MOX C + MOX Wi-Fi add-on (SDIO))
Napájecí adaptér 12V/2.5A
Plastové šasi
Patch kabel

Bezdrátové vlastnosti
Bezdrátové frekvence: 2.4 + 5 GHz (dual band)
WiFi standardy: 802.11ac, 802.11n, 802.11a, 802.11b/g
Přenosová rychlost WiFi - 2.4GHz [Mb/s]: 300
Přenosová rychlost WiFi - 5GHz [Mb/s]: 1300
Vysílací výkon 2.4GHz [dBm]: 20
Vysílací výkon 5GHz [dBm]: 20
2.4GHz MIMO: 2 x 2
5GHz MIMO: 3 x 3
Typ antény: Vestavěná

Fyzické charakteristiky
Provedení: Desktop
Použití: Vnitřní
Tlačítka: Reset
Provozní teplota [°C]: 0 až 40
Hmotnost [g]: 394
Hloubka [mm]: 114
Šířka [mm]: 218
Výška [mm]: 45

Hardware
RAM [MB]: 512
CPU: Marvell Armada 3720
Frekvence CPU [MHz]: 1000
Počet CPU jader: 2

Konektory a rozhraní
Počet portů USB 3.0:
1
Rychlosti WAN: (1) 10/100/1000Mbps
Slot na paměťové karty: microSD
Rychlosti LAN: (4) 10/100/1000Mbps
Gigabit LAN: Ano
Počet SIM slotů: 1
Slot na SIM kartu: Ano
Ostatní: Bluetooth

Napájení
Napájení přes konektor/svorkovnici: 12V / 2,5A

Software
Operační mód: AP Router, Access Point, 3G/4G Router
Operační systém: Turris OS se systémem automatických aktualizací
Podpora IPv6: Ano
Výchozí IP adresa: 192.168.1.1
Výchozí jméno a heslo: Nastavuje se při prvním spuštění
Zobrazit více

Články odjinud